Національний природний парк «Зачарований край» презентував публікацію, присвячену стану та структурі букового пралісу.
Про це повідомляє Державне агенство лісових ресурсів України.
На постійній пробній площі № 1 науковці провели дослідження букових пралісів, що є частиною об’єкта всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО з 2017 року. Дослідження проводили у 2013 та 2023 роках.
У роботі акцентується на важливості збереження природних цінностей, які є надбанням людства, зокрема пралісів і старовікових букових лісів.
Результати дослідження опубліковані в «Українському журналі лісівництва та деревинознавства» англійською мовою, що входить до міжнародних наукометричних баз, таких як Scopus, що підтверджує високий рівень представлених матеріалів.
У ході роботи науковці заклали постійну пробну площу площею 1 гектар у вологій чистій бучині з оптимальними лісорослинними умовами.
Дослідники виявили, що деревостан ділянки поділяється на три яруси за віковими групами: перший ярус складається зі стиглих дерев, другий — із середньовікових, а третій — з жердняку.
Перший ярус забезпечує 95% запасу пралісу, з яких 89% складають ділові дерева. Основні пошкодження в деревостані спричинені абіотичними факторами, а мертва деревина на ділянці становить 43 кубічних метри на гектар на різних стадіях розкладу.
На гектарі підріст бука становить 10 375 штук, з яких 88% — бук. Це свідчить про слабку диференціацію за віком, але добру — за висотою.
Трав’яне покриття типове для неморальних лісів. Стаціонарні ділянки дозволяють постійно спостерігати за природною динамікою розвитку екосистеми букового пралісу.
Схожі новини
Категорії
- Без рубрики (3)
- Медіа (17)
- Новини (2 426)
- Розслідування (27)
- Спецпроєкти (35)
Підписатись на новини
* Ви будете отримувати останні новини та оновлення з нашого сайту!