Директора районної лікарні правоохоронці запідозрили у зловживанні службовим становищем при закупівлі систем для ПЛР-тестування. Про це повідомляє Закарпатська обласна прокуратура.

За версією прокуратури, службовець, виконуючи на той момент обов’язки директора лікарні, уклав договір із товариством на закупівлю обладнання для проведення ПЛР-тестування за державні кошти. Він перерахував постачальнику майже 1,5 млн грн включно з ПДВ.

У факті перерахунку ПДВ правоохоронці запідозрили злочин – зловживання службовим становищем. «Так, товариству безпідставно (керівник) перерахував 245 тис. грн податку на додану вартість, а громаді завдав збитків на цю суму», — розповіла речниця закарпатської прокуратури журналістам «Суспільного».

«Суспільне.Закарпаття» із посиланням на власні джерела назвало ім’я підозрюваного керівника – це директор Мукачівської райлікарні, депутат Закарпатської обласної ради від партії «Команда Андрія Балоги» Євген Мешко. У ексклюзивному коментарі «Суспільному» керівник лікарні та депутат розповів, що наразі ситуацію не пояснюватиме, поки йде досудове розслідування. «Cуд покаже, хто винен, хто не винен. Я проблем не бачу. Я пізніше дам всі свідчення, після суду, коли буде встановлено факт», — зазначив Євген Мешко.

Нагадаємо, Євген Мешко відомий як депутат – автор скандального проєкту про ліквідацію 15 обласних профільних лікарень та їх приєднання до Закарпатської обласної лікарні. Дана ініціатива викликала широкий резонанс серед медиків, громадських активістів, представників політичних партій.

Як наслідок, в обласній раді наприкінці жовтня виникла політична криза, результатом якої стало звільнення голови обласної ради Олексія Петрова. Останній свого звільнення не визнав та звернувся до правоохоронців щодо нелегітимності сесії від 28 жовтня.