Президент Володимир Зеленський підписав заявку на членство України в Європейському Союзі.

Президент України Володимир Зеленський підписав заявку на членство в Європейському Союзі. Її надіслали головуючому в Раді ЄС президенту Франції Емманюелю Макрону.

Про це повідомляється речник президента Сергій Никифоров.

Копії надіслали президенту Європейської ради Шарлю Мішелю, президентці Європейської комісії Урсулі фон дер Ляєн, президентці Європарламенту Роберті Мецолі.

“Ваша Високоповажносте! Цим листом Україна як європейська держава, яка поважає цінності, закріплені в статті 2 Договору про Європейський Союз, має честь подати заявку на членство в Європейському Союзі відповідно до статті 49 Договору про Європейський Союз”, – йдеться в документі.

Згідно із статтею 49 Угоди про Євросоюз — будь-яка європейська держава, яка поважає цінності, вказані в ст. 2, і зобовʼязується провадити їх у життя, може звернутися із заявкою стати членом Союзу. Після підписання заявки її скерують до Європейського парламенту і національних парламентів. Єврорада після цього розробить постанову. Її повинні одноголосно схвалити після консультації з Комісією та Європейським парламентом, інформує видання Букви.

Предметом угоди виступають умови прийому та зміни між членами ЄС та державою, що подала заявку. Відповідно до конституцій ратифікувати угоду мають всі держави-учасники.