26 квітня – 38-мі роковини Чорнобильської Трагедії – День пам’яті про чорнобильську катастрофу – найбільшу техногенну катастрофу в світі – аварію на Чорнобильській атомній електростанції.
Ця аварія стала результатом бутафорної діяльності злочинного московського режиму. Чорнобильська Трагедія засвідчила, що брехня, кримінальна безвідповідальність та маніпуляція інформацією злочинною комуністичною системою радянського союзу поставили під загрозу мирне існування всього світу.
24 лютого 2022 року, кремлівський режим, підступно продовжив й розв’язав агресивну, неспровоковану, загарбницьку війни проти України й знову створив загрозу повторення Чорнобильської трагедії, окупувавши станцію. російські окупанти утримували в заручниках працівників ЧАЕС, нищили системи моніторингу та контролю станції, поставивши людство вдруге перед незворотними катастрофічними наслідками, здійснивши спробу акту ядерний тероризму.
Завдяки героїчним та самовідданим діям Збройних Сил України 13 квітня 2022 була звільнена від російських окупантів-терористів.
Збройні Сили України вшановують героїв-ліквідаторів, пожежників, експлуатаційний персонал ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, всіх громадян України та світу, хто ціною свого життя і здоров’я жертовно зупинили ядерну стихію Чорнобиля.
Пам’ятаємо про тих, хто серед перших прийшов на порятунок та віддав своє життя – #військовослужбовців, котрі ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію XX століття, так само як їхні нащадки сьогодні захищають Україну від збройної цинічної агресії російської федерації проти України.
#Воїни_ліквідатори, жертвуючи своїми життями і здоров’ям, захищали Україну і світ від наслідків злочину радянського тоталітарного режиму – поширення радіаційної загрози.
Пам’ятаємо про страшну ціну безвідповідальності і брехні! Чорнобиль став суворим уроком для людства, а українці-ліквідатори – прикладом мужності та самопожертви.
Героїзм військовослужбовців, які одними з перших приступили до ліквідації наслідків аварії на четвертому енергоблоці ЧАЕС, завжди слугує взірцем для нащадків.
Серед них – представники військ радіаційного, хімічного і біологічного захисту, вертолітники, військові будівельники та пожежники, сапери та спеціалісти інженерних військ, військові водолази, медики, автомобілісти і метеорологи, науковці та фахівці озброєння, представники інших професій.
У лавах Збройних Сил України досі проходять службу і працюють кількасот учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які більше двохсот днів і ночей брали участь у спорудженні об’єкту «Укриття».
Потужний вибух, еквівалентний 500 хіросімським бомбам, змінив життя мільйонів людей. За даними Міжнародної програми Всесвітньої організації охорони здоров’я у ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи брали участь 800 000 чоловік і серед них – весь персонал Чорнобильської АЕС. Всього ж в Україні від Чорнобильської катастрофи постраждало більше 3 мільйонів чоловік, 90 000 було переселено із забруднених територій.
Тільки 14 грудня у 1986 році завершилося будівництво захисного саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, аварія на якому 26 квітня 1986 року та стала справжньою національною трагедією, наслідки якої ми відчуваємо й досі.
Ядерна стихія опалила долі мільйонів українців, породила величезну кількість проблем. З плином часу вони змінюються, трансформуються, але не зникають.
Ми в неоплатному боргу перед героями-чорнобильцями, які захистили теперішні й прийдешні покоління від радіаційного лиха. Схиляємо голови в пошані перед кожним, чиє життя та здоров’я забрав невидимий ворог – смертоносне радіоактивне випромінювання.
Рятувальники, захисники та ліквідатори – справжній приклад патріотизму, мужності та самовідданості.
Міжнародний день пам’яті про чорнобильську катастрофу – проголошено 8 грудня 2016 року резолюцією A/RES/71/125 Генеральної Асамблеї ООН. Зазначений день пам’яті відзначається щорічно 26 квітня , починаючи з 2017 року. Встановлюючи цей день, Генеральна Асамблея зазначила, що «відчуваються досі, через тридцять років, серйозні довготривалі наслідки чорнобильської катастрофи, а також зберігаються в зв’язку з цим потреби постраждалих місцевих громад і територій», і запропонувала «всім державам-членам, відповідним установам системи Організації Об’єднаних Націй та інших міжнародних організаціям, а також громадянського суспільства відзначати цей день».
Схожі новини
Категорії
- Без рубрики (3)
- Медіа (17)
- Новини (2 432)
- Розслідування (27)
- Спецпроєкти (35)
Підписатись на новини
* Ви будете отримувати останні новини та оновлення з нашого сайту!