Стартував новий 2023 рік. А це означає, що з 1 січня споживачі отримають нові платіжки за розподіл (доставку) газу. Тариф на розподіл газу у новому році не змінився і становить 2,38 грн з ПДВ. При цьому суми в платіжках залежатимуть від споживання впродовж минулого газового року. Цей період містить так звані «опалювальні місяці» і є ключовими, адже за кількістю спожитого газу в цей період вираховується плата за послугу з розподілу (доставки) на наступний календарний рік.

У Закарпатгазі уточнили, що газовим роком називається період з 1 жовтня одного року по 30 вересня наступного. Тобто для обрахування щомісячного платежу за розподіл газу на 2023 рік беруть кількість спожитих кубів газу з 1 жовтня 2021 року по 30 вересня 2022 року.

«Кожна людина може самостійно вирахувати розмір своєї щомісячної плати, спираючись на спожиті об’єми газу за попередній газовий рік. Необхідно всю кількість спожитих кубів поділити на 12 місяців та помножити на актуальний тариф (станом на сьогодні — 2,38 грн з ПДВ)», — пояснила комерційна директорка АТ «Закарпатгаз» Юлія Соколова.

Щомісячний платіж розраховується індивідуально для кожного домогосподарства і не залежить від опалювальної площі, а тільки від спожитих кубів.

До прикладу, власники будинку у 100 м кв при споживанні за період газового року 2000 м куб платитимуть щомісяця 396,66 грн, а власники будинку такою ж площею при споживанні 700 м куб — 138,83 грн на місяць.

Тобто, якщо з жовтня по вересень споживачі заощадили газ та зменшили обсяги споживання, вже у наступному газовому році зменшиться і вартість доставки газу (і навпаки).

Пресслужба АТ «Закарпатгаз»