Звільнений президентом голова Конституційного Суду України Олександр Тупицький перед Новим роком отримав понад 900 тисяч гривень зарплати. Про це свідчать дані його декларації про суттєві зміни його майнового стану.

30 грудня Тупицький задекларував 903 984 гривні заробітної плати, отриманої за основним місцем роботи. Виплату здійснив Конституційний Суд. У декларації не уточнюється, за скільки місяців Тупицький отримав зарплату. Зарплата вказана з урахуванням податків та зборів, повідомляє Парламент.UA.

Нагадаємо, Олександр Тупицький був призначений на посаду судді Конституційного суду України (КСУ) в 2013 році за квотою президента України. В 2019 році Олександр Тупицький став головою КСУ. У 2020 році в Україні спалахнула конституційна криза, коли Конституційний суд за головуванням Олександра Тупицького скасував статтю 366-1 Кримінального кодексу про кримінальну відповідальність за внесення недостовірних даних в декларацію, а також визнав неконституційними повноваження НАЗК з контролю і перевірки декларацій. Це рішення фактично заблокувало антикорупційну реформу в Україні.

Президент Володимир Зеленський 27 березня скасував укази експрезидента Віктора Януковича про призначення Тупицького та Касмініна суддями КСУ. Він зазначив, що документи скасовано за результатами «аудиту указів експрезидента, проведеного на виконання рішення РНБО».

19 жовтня 2021 року Конституційний суд відкрив провадження у справі за конституційним поданням 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції указів президента, якими було відсторонено з посад суддів КСУ Олександра Тупицького і Олександра Касмініна.

9 грудня минулого року уряд США запровадив санкції проти Олександра Тупицького, який в оприлюдненому повідомленні Держдепартаменту названий «колишнім головою Конституційного суду України».

Підставою для запровадження санкцій названі «значні корупційні діяння, які включають отримання грошового хабаря під час роботи в українській судовій системі». Також під санкціями опинилася дружина судді Ольга Тупицька.