ПрАТ “Закарпаттяобленерго” звернулося до жителів області з повідомленням. 

Опублікували його на сайті товариства.

“ПрАТ «Закарпаттяобленерго» повідомляє, що з 15 лютого 2023 року буде впроваджено функціональні модулі за процедурою зміни постачальника для споживачів обленерго на платформі Датахаб (DataHub)

Так, з 15.02.2023 року електропостачальники та споживачі винятково в електронній формі через DataHub зможуть ініціювати процедуру зміни електропостачальника та переходити на електропостачальника «останньої надії» (ПОН) з усіма супутніми процесами.

Отже, централізований реєстр точок комерційного обліку, адміністрування процесів зміни електропостачальника та припинення електропостачання, централізоване керування та інформаційний обмін даними комерційного обліку для здійснення розрахунків на ринку електричної енергії, а також формування відповідних запитів електропостачальників ініціюватимуться учасниками ринку в електронній формі через DataHub.

Нагадуємо, що Datahub – це централізована платформа обміну інформацією з єдиною базою даних точок комерційного обліку та історією електроспоживання, управління якою здійснює оператор системи передачі (ПрАТ «НЕК «Укренерго») в якості адміністратора комерційного обліку (АКО) на підставі статті 53 Закону України «Про ринок електричної енергії»” – йдеться у повідомленні.

Варто зазначити, що споживач має право на зміну електропостачальника шляхом укладення нового договору про постачання електричної енергії споживачу (постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг) з новим електропостачальником (Правила роздрібного ринку електричної енергії, затверджені Постановою НКРЕКП від 14.03.2018р. №312).

Процес зміни споживачем електропостачальника забезпечується суб’єктами (учасниками) ринку електричної енергії та учасниками роздрібного ринку електричної енергії, які задіяні у процесі зміни електропостачальника та забезпечують зміну та інформаційний обмін під час такої зміни на безоплатній основі.