Закарпатський окружний адміністративний суд за позовом журналістки  проєкту “ПравдаЄ” Олени Мудри відкрив провадження в адміністративній справі щодо відмови в наданні публічної інформації.

Про це журналістка повідомила представнику ІМІ в Закарпатській області.

За словами Олени Мудри, Виноградівська міська рада (Закарпатська область) відмовила їй у наданні копій документів щодо двох угод транскордонного співробітництва, де муніципалітет виступав партнером.

Журналістка розповіла, що, готуючи серію розслідувань щодо можливого зловживання коштами, які були виділені країнами Євросоюзу в межах транскордонного співробітництва, вона надіслала 25 серпня до міськради запит і копію цього запиту до комунального підприємства “Центр інвестицій та розвитку”. У запиті вона вказала, що є журналісткою, та просила надати копії документів щодо програм “Жешув та Виноградів – міста з гуманним відношенням до тварин” та “Долаючи бар’єри: покращення мобільності жителів прикордоння регіонів Закарпаття (Україна), Марамуреш (Румунія) і Соболч – Сотмар – Берег (Угорщина)”.

Попри те що в запиті журналістка юридично мотивувала, чому інформація в запитуваних документах є публічною, і в міськраді, і в її комунальному підприємстві медійниці відповіли, що “всі документи, інформація та інші матеріали, пов’язані з реалізацією вказаних програм і угод, не підлягають розголошенню”.

Журналістка звернулася з позовом до Закарпатського окружного адміністративного суду, в якому просить визнати відмову в наданні інформації протиправною та, відповідно, надати її.

29 листопада суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Сергій Гаврилко відкрив провадження в адміністративній справі. Суддя розгляне спір за правилами спрощеного позовного провадження, тобто без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі наявних у ній матеріалів.

Нагадаємо, журналісти проєкту “ПравдаЄ” дослідили ймовірну схему освоєння грантових коштів через підприємців-“піджаків” комунальним підприємством міста Виноградів, відповідального за реалізацію проєкту транскордонного співробітництва.