Понад 100 банок медичного препарату «tramadol», що містить наркотичні речовини, затримали інспектори управління боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Закарпатської митниці

Їх у мікроавтобусі завозили з Євросоюзу в Україну серед гуманітарного вантажу без будь-яких дозвільних документів.

Це сталося напередодні, 9 серпня, на митному посту «Ужгород-автомобільний», інформує Державна митна служба України.

Митники спільно з прикордонниками виявили у багажному відсіку 100 банок медпрепарату «трамадол» (по 1000 пігулок в кожній банці), які були розфасовані у картонних коробках. Як з’ясувалося, у перевізника був відсутній дозвільний сертифікат на переміщення через кордон цього медпрепартату, що містить наркотичний засіб.

Як зазначається, діюча речовина «tramadolhydrochlorid» (трамадолгідрохлорід) віднесена до переліку наркотичних засобів та психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого Постановою КМУ від 06.05.2000 р. № 770 (Таблиця №ІІ Списку №1 «Наркотичні засобі, обіг яких обмежено»). Тобто даний нароктичний препарат можливий до переміщення через митний кордон України при наявності дозволу на право ввезення (вивезення) чи транзиту наркотичних засобів.

Тож відносно перевізника складено протокол за ч. 3 ст. 471 Митного кодексу України та вилучено медпрепарат. Санкції цієї статті передбачають накладення штрафу в розмірі триста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та конфіскацію товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України.

До слова, за ціною в інтернет-мережі вартість однієї банки трамадолу (по 1000 пігулок) складає 10 тис грн, тож орієнтовна загальна вартість 100 банок сягає мільйон гривень.