За 10 місяців поточного року спеціалістами АТ «Закарпатгаз» виявлено майже майже 700 випадків крадіжок природного газу на загальну суму понад 3 млн грн. Це на 5% (31 випадків) більше, а ніж за аналогічний період минулого року.

Станом на початок листопада, порушники уже відшкодували збитки і сплатили суму у розмірі 2,4  млн грн, повідомили у пресслужбі АТ «Закарпатгаз».

Переважна більшість порушень, а саме 545 випадки, здійснено побутовими споживачами, тобто населенням, а 142 — непобутовими. Найпоширеніші з них – несанкціоноване відновлення газоспоживання. Також фіксуються випадки незаконних врізок у газопроводи та втручання в роботу лічильників обліку газу. Виявляючи такі факти, спеціалісти діють відповідно до інструкцій.

За словами технічного директора, після виявлення протиправних дій з боку споживачів спеціалісти підприємства складають акт про порушення, припиняють постачання газу і передають матеріали на розгляд відповідної комісії. Комісія визначає суму завданих товариству збитків, а якщо споживач відмовляється її сплачувати, — справу передають до суду.

На підприємстві зазначають, що про факти несанкціонованого відбору газу можна повідомляти за номером гарячої лінії 067-817-85-22, або ж листом на адресу [email protected] . Це дасть змогу виявити порушника і припинити практику, коли за нечесну поведінку одних у підсумку розраховуються інші споживачі.

Адже, незаконно відбираючи газ із системи, та не сплачуючи при цьому, збільшується вартість виробничо-технологічних витрат підприємства, що напряму впливає на тариф на послугу з розподілу.  Повідомлення на гарячу лінію приймаються також анонімно.