10 березня Уряд затвердив перший етап розподілу додаткової дотації в обсязі 10,2 млрд грн для 17 обласних бюджетів та 853 бюджетів територіальних громад (розпорядження КМУ від 10 березня 2023 р. № 209-р). Додаткова дотація спрямовується на вирівнювання диспропорцій у місцевих бюджетах, які виникли у зв’язку з повномасштабною збройною агресією росії, та передбачена на 2023 рік в обсязі 23,9 млрд грн.

Про це розповіла консультантка з бюджетних питань Асоціації міст України в Закарпатській області Юлія Траньович. За її словами, для місцевих бюджетів Закарпатської області розподілено 118,8 млн грн, з яких 19,3 млн грн для обласного бюджету, і 99,5 млн грн – для 30 територіальних громад.

В основному для бюджетів області додаткова дотація розрахована як перекриття втрат, спричинених неврахуванням чисельності внутрішньо переміщених осіб при розрахунку базової та реверсної дотацій в держбюджеті на 2023 рік. Найбільший обсяг дотації отримали Ужгородська міська (30,5 млн грн), Полянська сільська (15,2 млн грн), Мукачівська міська (13,8 млн грн), Берегівська міська (6,2 млн грн) та Вишківська селищна (5,8 млн грн) територіальні громади.

Також на даному етапі розподілу виділялась дотація для місцевих бюджетів, у яких у 2022 році зменшились надходження ПДФО відносно 2021 року (у співставних умовах). Так як у Закарпатській області в основному наявне зростання ПДФО, то під цей розподіл підпали тільки дві територіальні громади. В більшій мірі це стосується територіальних громад Донецької, Запорізької, Луганської, Харківської та Херсонської областей.

На другому етапі розподіл додаткової дотації буде здійснюватися щокварталу з урахуванням, зокрема, динаміки фактичних надходжень ПДФО відносно відповідного кварталу 2022 року.

Закарпатське РВ Асоціації міст України