Від початку повномасштабного російського вторгнення прикордонники Мукачівського загону виявили під час паспортного контролю 423 підроблених документи та направили повідомлення до відповідних органів. Про це повідомляє Західне регіональне управління Держприкордонслужби України.

Крайні приклади таких виявлень зафіксовані на кордоні з Угорщиною, де прикордонники виявили підроблені відмітки у паспорті та підроблену довідку ВЛК.

Зокрема, двох громадян України, які намагалися незаконно перетнути кордон за підробленими документами, виявили учора в пункті пропуску «Вилок» прикордонники Мукачівського загону.

Спершу інспектор прикордонного контролю під час перевірки документів у 32-річного громадянина України виявив ознаки підробки у довідці про проходження військово-лікарської комісії, яку чоловік надав разом із паспортним документом.

Під час поглибленого вивчення довідки прикордонники з’ясували, що вказаний у ній територіальний центр комплектування не видавав документи на ім’я українця, який намагався перетнути кордон.

Згодом 50-річний співвітчизник намагався покинути територію України, скориставшись послугами аферистів, які за 2000 доларів пообіцяли йому забезпечити безперешкодний перетин кордону шляхом проставляння відміток про прийняття на консульський облік та постійне проживання в одній з країн ЄС.

Наміри українця також зруйнував інспектор прикордонного контролю, який миттєво виявив ознаки підробки.

Про наявність у діях українців ознак злочину, передбаченого ст.358 ККУ «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів», прикордонники надіслали повідомлення до Нацполіції.

Законодавством України за використання завідомо підробленого документу передбачена відповідальність у вигляді штрафу до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк до шести місяців, або ж обмеження волі на строк до двох років.