У вівторок, 27 червня, в Ужгороді, у сквері Пам’яті жертв комуністичних диктатур, що поблизу «Совиного гнізда», відкрили пам’ятний знак, присвячений  учасникам антикомуністичної революції 1968 року в Чехословацькій Республіці. Ініціатором та ідейним натхненником встановлення такого знаку став Федір Шандор, депутат Закарпатської обласної ради, професор УжНУ. Скульптор – Роман Мурник.

Композиція виконана у формі залізних воріт, пофарбованих у червоний колір (символ тоталітаризму) з отворами від бойових куль. З воріт звисають ланцюги – символ залізної завіси. Як розповів під час відкриття скульптор Роман Мурник, вони викувані молотом і у вогні: «Так, як ми зараз. Але ми цілісні, ми разом, ми боремося за нашу перемогу», – сказав скульптор.

Один з ланцюгів викуваний у вигляді напису «1968», а над ним видно тріщину, яка символізує розрив у тоталітарній завісі. Ціною цього розриву стали сотні й тисячі життів чехів, словаків, українців.

Зазначимо, у цьому ж сквері Пам’яті жертв комуністичних диктатур також є пам’ятний знак визвольної боротьби Угорщини 1956 року та жертвам комуністичних диктатур, який відкрили в Ужгороді навесні 2016 року.  Скульптура складається із шматка бетону, у який вкраплені гільзи, та напису із бронзи «1956». Бетон символізує радянський режим, а бронза — протистояння комуністичному режиму.