Організатор тренінгу – громадська організація «Вільний вибір», яка надає психологічну допомогу учасникам бойових дій з 2015 року.

Під час тренінгу учасники дізнаються про те, як пильнувати свій психологічний стан, що таке психотравмуючі події та якими бувають їх наслідки, як варто та як не варто підтримувати побратимів та посестер, де шукати фахову допомогу.

Тренери: Василь Антоняк – ветеран, психолог ГО «Вільний вибір» та Наталія Стадніченко – психотерапевтка ГО «Вільний вибір» у методі когнітивно-поведінкової психотерапії.

«Ми намагаємось надати базові навички, які допомагають піклуватися про себе, а також розпізнавати стани, в яких знаходяться ветерани – каже тренерка Наталія Стадніченко. Адже впродовж тренінгу найчастіше ми чуємо запити, які пов’язані з поганим сном, нервовим напруженням, тривогою, а також занепокоєнням суїцидальними висловлюванням побратимів чи посестер».

Когнітивно-поведінкова терапія, за словами фахівців організації, найбільш досліджений метод психотерапії в світі, який показав свою ефективність для подолання різних психологічних проблем та покращення життя, та рекомендований багатьма міжнародними клінічними протоколами.

Громадська організація «Психологічна підтримка та реабілітація «Вільний Вибір» працює у сфері ветеранських справ з січня 2015 року. Фахівці організації надають безкоштовну психологічну підтримку ветеранам, ветеранкам АТО/ООС та членам їхніх родин у когнітивно-поведінковому методі психотерапії.

Серед фахівців «Вільного вибору» є психотерапевти та інтерни КПТ-підходу.

З 2015 року організація надала близько 5 тисяч консультацій.

Подібні тренінги вже відбулися в Полтаві, Вінниці та Дніпрі. Найближчим часом пройдуть у Києві та Миколаєві. Також організатори обіцяють додатковий тренінг в лютому в режимі онлайн.

Тренінги відбуваються в рамках Програми реінтеграції ветеранів IREX, яку реалізує IREX за підтримки Державного департаменту США.