Подвір’я УЗОШ №6 імені Василя Гренджі-Донського стало майданчиком для зустрічі ініціативних людей. Виручені кошти з ярмарки передали на підтримку Збройних сил України. Організаторка, голова ради школи Маріанна Король розповідає:

«Вирішили на базі нашого навчального закладу зробити таку акцію для допомоги Збройним силам. Нам дуже приємно, що долучилися не тільки волонтери в цьому понятті, а саме наші митці, можна сказати, і підприємці. Узяли участь переселенці з Харкова та Чернігова. Ми організували це й для наших діток Ужгорода, хто не має змоги виїхати з міста».

Серед запрошених – відома письменниця Тетяна Літераті. Журналістка вважає, що в цей час кожен повинен використовувати будь-яку можливість допомагати армії, а такі ярмарки – добра нагода ще й поспілкуватися з цікавими людьми.

«Прийшла на ярмарок зі своєю книжкою «Втрачений Ужгород», щоб і учням школи, і батькам, і переселенцям, котрі живуть у цій школі, показати свою роботу. Аби могли дізнатися нове про історію цього міста. Такі ярмарки – хороша річ, думаю, варто їх ще проводити».

На заході внутрішньо переміщені особи були не тільки в якості покупців. Представники «Всеукраїнського молодіжного спілкування», організації, яка діє на всій території країни, долучаються до подібної ініціативи не вперше. Киянка Марія Екульбав наголошує:

«Намагаємося активно брали участь у громадській роботі міста Ужгород. Співпрацювали раніше зі школою. Організатор Маріанна Василівна запропонувала долучитися, тому відгукнулися. Солодощі самі пекли. Живемо разом із переселенцями, які також долучилися».

Відвідувачам пропонували вироби, створені власними руками, різні солодощі, картини, патріотичні футболки та плетіння з бісеру. Крім того, майстер-клас із гончарства та ліплення, аквагрим. Також свої творіння пропонували майстрині з виготовлення ляльки-мотанки та м’яких іграшок Наталія Гутнік і Медведєва Олена, представники дитячого дизайнерського одягу «Лівія Бутік», волонтерська команда Cinema SPACE.

Позитивний настрій дарували команди «М’ясо та nLove» та «Vera Aviva».  П’ятикласниця Марія Товтин два роки навчається співу в Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості «Падіюн». Дівчина наголошує: «Нас запросили на ярмарок співати на підтримку ЗСУ. Виконала пісню «Зіронька». Більше трьох разів вже виступала саме на підтримку армії.

А ужгородка Ріана Лисавич радіє: зібрані гроші перекажуть на підтримку воїнів.  І відповідає на запитання, чому вирішила долучитися, так: «По-перше, це допомога, а по-друге, задоволення від виступу. Подобається співати. Уже 8 років займається вокалом».

Із особливою цікавістю не тільки діти, а й дорослі спостерігали за рухами ілюзіоніста Патріка Грабара, який демонстрував фокуси. Хлопець розповідає:

«Мене запросили сюди, аби допомогти нашій армії. Усе роблю для цього. Показую дітям і дорослим свої карточні фокуси. Мотивувала саме ініціатива підтримки військових. Нещодавно був одним з організаторів благодійного матчу, завдяки якому зібрали більше 1 мільйона гривень».

Тішить, що благородна мета об’єднала справді велику кількість людей, і віримо, що незабаром так святкуватиме вже перемогу!