35 літрів крові здали донори-учасники благодійної акції до дня святого Миколая в обласній станції переливання крові в Ужгороді. Про це 20 грудня Суспільному розказала завідувачка відділу комплектування донорських кадрів медзакладу Марія Фантич. За її словами, тривала акція 2 тижні, стартувала 6 грудня і завершилась сьогодні. До неї долучилися 70 закарпатців.

Наталія Бисага у 18-те стала донором, взявши участь в акції “Здай кров — подаруй надію”. Жінка здає плазму крові. Каже: вперше це зробила понад 5 років тому.

“Зараз долучилася до акції, враховуючи велике свято — день святого Миколая, — сказала жінка. — Я здаю кров, хочу подарувати надію. Здаю кров для потребуючих, для тих, кому потрібні ці компоненти”.

З 6 грудня до станції переливання крові щодня приходили близько 20 донорів, каже завідувачка відділу заготівлі крові Оксана Іваниш.

“З початку акції було 20 чоловік, а всередині акції було 28, — сказала вона. — У нас один день був такий насичений – 35 донорів в нас було 16 грудня перед самим днем святого Миколая. Але перед святами завжди і більший попит на кров. Адже всі хочуть до свят вилікуватися”.

Акцію “Здай кров – подаруй надію” до Дня святого Миколая в обласній станції переливання крові проводять п’ятий рік поспіль, розповіла завідувачка відділу комплектування донорських кадрів Марія Фантич.

“Цьогоріч ми провели, не як зазвичай тижневик, а трішки розтягнули в часі: через коронавірус у приміщенні можна перебувати невеликій кількості людей, — пояснила Марія Фантич. — В нас багато акцій проводяться впродовж року, це одна з них. Люди чекають цього свята: як дорослі, так і малі. Ми чекаємо дива якогось, і кожна хвора людина хоче одужати”.

За словами Марії Фантич, донори, які долучилися до акції “Здай кров – подаруй надію” отримали подарунки: чашки, брелоки та браслети.

suspilne.media