У Закарпатській області тривають перевірки підприємств, що здійснюють водокористування.

Державна екологічна інспекція у Закарпатській області провела розрахунки розмірів збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів. Зокрема, позаплановою перевіркою Виноградівського виробничого управління житлово-комунального господарства (Хустський район) зафіксовано перевищення нормативів гранично допустимих скидів, що є порушенням вимог ст. 44 Водного кодексу України. Сума розрахованих збитків становить 24 210 гривень.

За результатами перевірки Хустського виробничого управління житлово-комунального господарства встановлено факт видобування підземних вод на водозаборі «Тиса» без спеціального дозволу на користування надрами (підземні води), що є порушенням ст.19 Кодексу України про надра. Сума розрахованих збитків склала 70 821 гривень.

За виявлені порушення посадові особи підприємств притягнуто до адміністративної відповідальності. Державною екологічною інспекцією у Закарпатській області пред’явлено претензії для добровільної сплати збитків. У разі відмови відшкодувати завдану державі шкоду, Інспекція звертатиметься із позовами до суду.

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Закарпатській області.