За інформацією певних словацьких ЗМІ у прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо стріляв 71-річний письменник Юрай Цинтула. Замах відбувся у місті Гандлова після виїзного засідання уряду.  Прем’єра доставили в лікарню міста Банська Бистриця гелікоптером.

За інформацією видання Pluska, стан Фіцо дуже важкий. Портал стверджує, що в прем’єра влучили дві-три кулі – він отримав поранення в живіт і груди. Повідомляють, що було зроблено до п’яти пострілів.

Як зазначає Denník N, постріли пролунали перед будинком культури, де проходило засідання уряду, коли прем’єр вийшов до людей.

Як зазначає Європейська правда з посиланням на словацькі медіа, Юрай Цинтула є порівняно відомим у Словаччині, здобув кілька письменницьких нагород і з 2015 року був членом професійної асоціації. Також стверджується, що у 2016 році Цинтула нібито працював у приватній службі безпеки, звідки й має дозвіл на зброю. Офіційно правоохоронні органи Словаччини поки не розкривали особи стрільця, якого, як відомо, вже затримали.

 

Президент України Володимир Зеленський назвав напад на прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо «жахливим» і побажав політику швидкого одужання.

Роберт Фіцо вчергове обійняв посаду прем’єр-міністра Словаччини в жовтні 2023 року після того, як на парламентських виборах перемогла його партія «SMER– соціальна демократія».  Передвиборчу кампанію Фіцо проводив із гаслами, які частково повторювали тези російської пропаганди, виступив проти військової допомоги Україні. Після його обрання в Словаччині регулярно відбувалися багатотисячні протести проти прем’єра та його політичної сили.

ПравдаЄ

Фото: Dennik N, tasr

.