У природоохоронному науково-дослідному відділенні «Долина нарцисів ім. професора Василя Комендаря» восени 2021 року науковцями спільно із працівниками відділення було влаштовано два гідрологічних шлюзи (загати).

Як пояснюють у Карпатському біосферному заповіднику, однією з найбільших екологічних проблем Долини нарцисів є зміна гідрологічного режиму території та осушення території.

Влаштування таких шлюзів-загат на водотоках є важливим природоохоронним заходом, направленим на підняття рівня ґрунтових і поверхневих вод та збереження унікальних заплавних лучно-болотних комплексів, де зростає рівнинна популяція нарцису вузьколистого.

За останнє десятиріччя на меліоративних і природних водотоках було влаштовано цілий каскад таких гідрорегуляційних споруд (гідрологічних шлюзів і перепадів-загат).

Ці регулятивні заходи дозволили істотно підняти рівень ґрунтових вод на значній площі, яка у останні декілька десятків років потерпає від процесів зневоднення. Як наслідок, відмічається збільшення популяції рідкісних вологолюбних видів рослин, у тому числі і нарцису вузьколистого.