У пресцентрі Закарпатської ОВА відбувся брифінг щодо забезпечення безоплатного зубопротезування ветеранів війни за рахунок коштів обласного та державного бюджетів.
Відтепер на Закарпатті стартують дві програми. Василь Дем’янчук, заступник голови Закарпатської обласної ради, зазначив:
«Є державна програма, яка регламентується постановою уряду 212 від 27 лютого 2024 р., і є зміни до регіональної програми «Турбота» щодо посилення соціального захисту громадян на 2022 – 2024 рр. у межах якої передбачено відшкодування коштів за зубопротезування ветеранів, а саме учасників бойових дій і осіб з інвалідністю внаслідок війни».
Олександр Пацкан, заступник голови Закарпатської обласної військової адміністрації, наголосив:
«Запускаємо в області комплексну послугу «Я ветеран». Це означає, що кожен ветеран зможе зайти в центр надання адміністративних послуг і отримати ту чи іншу послугу без зайвих заходів. Послуга зубопротезування – теж у цьому комплексі».
Послуги зубопротезування тим ветеранам, які повернулися з полону, за рахунок коштів обласного бюджету (відшкодування в розмірі 50 тисяч гривень) було запроваджено ще торік. Ольга Травіна, директорка департаменту соціального захисту населення ОВА, зазначила:
«Цього року ми пішли ще далі. Раніше таку послугу могли отримати лише в обласних комунальних закладах. Ураховуючи реформування системи охорони здоров’я, керівництво ОВА прийняло рішення: відтепер ветерани та особи з інвалідністю, котрі постраждали внаслідок війни, мають право звернутися до будь-якого закладу, який надає такі послуги й має відповідну ліцензію. І це може бути будь-яка форма власності».
До кінця цього року з обласного бюджету на реалізацію послуги зубопротезування для ветеранів закладено кошти – 1,5 млн грн. Квота на одного ветерана становить 10 тисяч гривень. За словами Ольги Травіної, проєкт – експериментальний. Спиратимуться на фідбек ветеранів, які скористаються послугою та проведуть аналітику й згодом за потреби вноситимуть зміни.
27 лютого прийнята постанова Кабінету міністрів про деякі питання реалізації пілотного проєкту щодо зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Ольга Чемет, заступниця директора департаменту охорони здоров’я ОВА, розповідає:
«Із державного бюджету для реалізації проєкту виділено 750 млн грн. Будь-який заклад охорони здоров’я, незалежно від форми власності, має право укласти договір з Національною службою здоров’я. 14 березня Національна служба здоров’я вже оголосила про те, що йде підписання договорів і платформа SmartTender відкрита для всіх. Гранична вартість послуг за цим пакетом для одного пацієнта складає на 2024 рік – 14 984 грн. Важливо, що громадянин, який звертається за наданням медичної послуги й отримує її в межах державного бюджетування, тобто через Національну службу здоров’я, не може паралельно отримувати цю ж послугу з обласного бюджету. Якщо говорити ще про заклади, то станом на сьогодні в області є 33 комунальні заклади, що надають спеціалізовану медичну допомогу, із них 18 мають укладені контракти й договір із НСЗУ щодо пакету стоматологічної допомоги, тобто ті, хто надавав допомогу та надає її за домовленістю з НСЗУ, крім зубопротезування».
Зубопротезування є одним із найдорожчих послуг у стоматології. Ольга Олексик, депутатка Закарпатської облради, голова комісії з питань охорони здоров’я, праці, зайнятості та соціального захисту населення, учасників АТО/ООС, зазначила:
«Сума, яка закладена зараз, – 10 тисяч гривень на одного пацієнта, можливо, буде згодом переглянута. Усе залежатиме від ціноутворення на ринку. Ми розуміємо, що приватні заклади також братимуть участь у цій програмі. Це добре, оскільки з’явиться конкуренція між закладами, а конкуренція – якість. Наші пацієнти матимуть вибір за місцем проживання. Зможуть і вибрати цінову політику, тому що, можливо, цей пакет не покриє повністю лікування. Зубопротезування – те, що впливає на здоров’я: на шлунково-кишковий тракт, імунітет, опірність організму, загалом на якість життя і психологічний стан ветерана, тому що відчувати себе неповноцінним – дуже-дуже важко».
Ветерани й особи з інвалідністю внаслідок війни самі обиратимуть програму проходження зубопротезування – регіональну або державну. Ініціатива має на меті подбати про наших захисників у найголовніших аспектах – здоров’я та комфортнішого життя.
Схожі новини
Категорії
- Без рубрики (3)
- Медіа (20)
- Новини (2 548)
- Розслідування (30)
- Спецпроєкти (35)
Підписатись на новини
* Ви будете отримувати останні новини та оновлення з нашого сайту!