Скандальновідома суддя Воловецького районного суду Оксана Софілканич хоче стати суддею апеляційної інстанції, повідомляють Новини Закарпаття.
Вища кваліфікаційна комісія суддів України опублікувала список охочих працювати в апеляційному суді, серед яких є й Оксана Софілканич. Саме вона дала умовний термін трьом підліткам за статтею про сексуальне насильство групи осіб щодо 14-річної дівчинки, яке сталося 24 серпня 2021 року на Закарпатті.
Що відомо про групове зґвалтування 14-річної дівчини на Закарпатті
Раніше Mukachevo.net розповідало, що жахливий злочин підлітки скоїли ще влітку 2021 року. Тоді двоє 15 річних та один 14-річний підлітки затягли 14-річну дівчинку до підвалу та по черзі усі троє її зґвалтували. Підлітки знімали все на відео для шантажу. Пізніше відео знущань вони завантажили в Інтернет.

16 березня 2023 року суддя Воловецького районного суду Оксана Софілканич присудила підліткам по п’ять років позбавлення волі, але звільнила від покарання, призначивши всім трьом випробувальний термін на два роки.
Суд під час ухвалення рішення враховував, що обвинувачені є неповнолітними, не мають судимостей, визнали провину та розкаялися. Також суд спирався на «позитивні характеристики», які написали обвинуваченим вчителі з місцевої школи. Вони вважають ув’язнення «занадто суворим покаранням».
Подія та вирок викликали хвилю обурення серед громадських діячів і політиків, які критикували дії суддів і педагогів. Також з’ясувалося, що коли кривдники мали перебувати під домашнім арештом, вони вільно ходили вулицями і вигукували їй образи.

Варто додати, що обласна влада звернула увагу на цинічний вирок ґвалтівникам лише на 4-й день і після резонансу.
Також після резонансу щодо вироку трьом ґвалтівникам, скандальна суддя Оксана Софілканич “втекла” на лікарняний, Однак, вже18 квітня Софілканич повернулася до роботи.
Зазначимо, що це не перше скандальне рішення сумнозвісної судді Софілканич. Раніше вона виправдала голову Воловецької ТГ, якого затримали на хабарі 80 тисяч гривень.