В Господарському суді Закарпатської області почався розгляд справи за позовом заступника керівника обласної прокуратури до Держгеокадастру щодо визнання недійсними та скасування наказів про зміну цільового призначення землі та надання земельних ділянок в оренду, визнання недійсними договорів оренди для будівництва ВЕС на Боржаві.

За інформацією прокуратури, встановлено, що впродовж грудня 2017 – липня 2018 років посадовці обласного управління Держгеокадастру змінили цільове призначення 53 земельних ділянок загальною площею більше 42 га. Надалі ці землі надано в оренду для будівництва ВЕС. При цьому не враховано, що надані в оренду земельні ділянки розміщені у межах території Смарагдової мережі, яка знаходиться під охороною Бернської конвенції. Збереження цих територій є зобов’язанням України перед Радою Європи в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Детальніше: Прокуратура звернулася із позовом до суду через неправомірні дії обласного управління Держгеокадастру на полонині Боржава

Головуюча суддя у справі – Оксана Ремецькі. Сторонами у справі наразі є Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України (позивач), Закарпатська обласна прокуратура, яка представляє інтереси держави в особі Міністерства, головне управління Держгеокадастру у Закарпатській області (відповідач один) та ТОВ Атлас Воловець Енерджи (відповідач два). Також подана заява про залучення до справи у якості третьої особи на боці позивача громадською організацією “Міжнародний інститут людини і глобалістики “Ноосфера”. Вказана громадська організація бере активну участь у захисті від забудови карпатської полонини та є позивачем у двох судових справах, обидві з яких зараз перебувають на стадії касаційного оскарження  у Верховному Суді – щодо скасування висновку з оцінки впливу на довкілля, а також щодо скасування дозволу на будівельні роботи, виданого забудовнику Державною архітектурно-будівельною інспекцією.

Наступне засідання відбудеться 11 березня 2021 року. Початок призначено на 11 годину.

Нагадаємо, що за фактами, оприлюдненими у розслідуванні журналістів проєкту «ПравдаЄ» Червоні лінії» для Боржави: що можна будувати на карпатській полонині закарпатською поліцією відкриті два кримінальні провадження, слідчі дії тривають.