В Ужгороді на Театральній площі 27 квітня під час акції до Всесвітнього тижня імунізації працював вакцинальний автобус, під час роботи якого зробили 22 щеплення.  Вакцинуватися можна було з 11-ї до 15-ї години. Окрім вакцинації робили швидке тестування інфекційних хвороб. 29 людям зробили тести на ВІЛ, гепатити C та В, сифіліс. Також охочим проводили дерматоскопію та вимірювали артеріальний тиск.

Про це «Суспільному» розповіла генеральна директорка Закарпатського центру контролю та профілактики хвороб Галина Сітник. За її словами, щепили охочих від дифтерії, правця та COVID-19. Деякі люди робили одразу по два щеплення.

Вакцинацію проводили у спеціальному обладнаному автобусі. Щеплення від дифтерії та правця зробила ужгородка Оксана Крьока.

«Я вважаю, що вакцинація — це дуже корисна штука і всі люди повинні вакцинуватися, залежно від потреби. Про цю подію побачила інформацію на сайті, вирішила просто прийти. До цього заходу я ставлюся дуже добре, тому що якщо є тиждень імунізації всесвітній, то більше людей мають знати про імунізацію, про те, що потрібно вакцинуватися від багатьох хвороб», — розповіла Оксана Крьока.

Вакцинуватися могли усі охочі. Перед щепленням людей оглядав лікар: вимірював температуру, слухав легені, серце, проводив огляд ротової порожнини.

Вакцинацію на площі Народній в Ужгороді приурочили до Всесвітнього тижня імунізації, — розповіла генеральна директорка закарпатського центру контролю та профілактики хвороб Галина Сітник.

«Кір, паротит, краснуха, поліомієліт, дифтерія, правець — ці хвороби нікуди не ділися, вони дуже актуальні, існує загроза захворіти на ці хвороби, які можуть мати дуже важкі наслідки, навіть до летального. Вакцинація повністю безпечна, тому що вакцина зберігається у відповідних умовах холодового ланцюга в термоконтейнерах, тому не потрібно переживати за якість вакцини. Також в бригаді працює сімейний лікар, який огляне й дасть всі рекомендації перед щепленням», — розповіла Галина Сітник.