В Україні військовозобов’язані можуть отримати два види повісток для виклику до ТЦК та СП: повістку на бланку або створену через реєстр “Оберіг”. Обидва варіанти – паперові й можуть бути як особисто вручені, так і надіслані поштою.
Перший вид документа має гербову печатку, тоді як другий підписаний електронним підписом керівника ТЦК. Повістки, створені через реєстр, також містять QR-код із детальною інформацією про документ.
Однак у мережі з’являються скарги, що деякі військовозобов’язані отримують недійсні повістки або стикаються з неможливістю перевірити дані через QR-код.
Роз’яснюємо разом із Міністерством оборони, як працюють QR-коди на повістках і що робити у випадках отримання недійсного виклику.
Повістка, сформована через Єдиний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів, повинна містити наступну інформацію:
– назву територіального центру комплектування та соціальної підтримки, який викликає військовозобов’язаного;
– реєстраційний номер повістки;
– прізвище, ім’я, по батькові та дату народження отримувача;
– місце, дату та час, коли військовозобов’язаний має з’явитися за викликом;
– мету виклику;
– список документів, які потрібно взяти з собою до ТЦК;
– прізвище та ім’я керівника районного (міського) центру комплектування та соціальної підтримки;
– дату накладання електронного підпису керівника ТЦК;
– QR-код для перевірки дійсності повістки.
Повістки надсилаються адресату рекомендованим листом. У поштову скриньку не кладуть сам виклик до ТЦК, а повідомлення, що в поштовому відділенні чекає лист на отримувача.
На рекомендованому листі зазначено штрих-код оператора поштового зв’язку, прізвище, ім’я, по батькові та адреса військовозобов’язаного, назва районного/міського ТЦК та СП, дата накладання електронного підпису та інформація про вкладення (кількість аркушів).
QR-код виконує роль електронного паспорта повістки. За допомогою нього можна перевірити:
– дійсність повістки;
– дату та номер повістки;
– ТЦК СП, який видав повістку;
– ім’я особи, що підписала повістку;
– мету повістки (уточнення даних, направлення на ВЛК, мобілізаційне розпорядження).
Для перевірки дійсності повістки достатньо відсканувати QR-код за допомогою мобільного застосунку Резерв+.
Це дає змогу перевірити не тільки виклик до ТЦК, але й військово-облікові документи (ВОД) нового зразка. Така можливість доступна як для військовозобов’язаних, так і для уповноважених осіб для перевірки документів.
Після сканування QR-коду додаток запропонує завантажити оновлену базу даних QR-кодів. За словами заступниці Міністра оборони з питань цифрового розвитку Катерини Черногоренко, ця база містить лише інформацію про відкликані (недійсні) QR-коди електронних військових документів, а не повісток. За допомогою цієї бази можна перевірити актуальність даних у ВОД.
У новій версії додатка є можливість скасувати завантаження бази, якщо потрібно перевірити лише повістку.
Екран з помилкою вказує на те, що повістка була відкликана або видана іншій особі.
“Ми розуміємо, що це не ідеальне рішення. Працюємо в обмежені строки, щоб швидше запустити послугу, тому були змушені використовувати такий спосіб перевірки QR. У цій базі немає персональних даних, лише хеші, які дозволяють перевірити дійсність сканованого QR”, – зазначила Катерина Черногоренко.
У Міністерстві оборони немає універсальної поради для військовозобов’язаних, які отримали повістку помилково. Вони радять звертатися до свого ТЦК СП для отримання роз’яснень.
Не всі повістки, що надсилаються або вручаються, містять електронні ідентифікатори. Деякі документи досі мають фізичний підпис та “мокру” печатку. У Міністерстві оборони зазначають, що такі повістки також є дійсними, хоча згодом планується їх заміна.
“Повістка повинна містити підпис (фізичний або цифровий) керівника ТЦК СП та реєстраційний номер з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних і резервістів. Якщо хоча б один з цих елементів відсутній, повістка є недійсною”, – йдеться у відповіді Міністерства оборони на запит “УП. Життя”.
Першим етапом оптимізації є повістки з QR-кодом та електронним підписом для швидкості підписання та прозорості доставки.
Деякі військовозобов’язані повідомляють, що перед тим, як отримати повістку, вони отримали сповіщення про прибуття листа від поштового оператора. На запитання, чи планує Міністерство оборони сповіщати адресатів про виписані їм повістки через SMS, в МОУ відповіли, що така процедура наразі не передбачена.
Схожі новини
Категорії
- Без рубрики (3)
- Медіа (20)
- Новини (2 548)
- Розслідування (30)
- Спецпроєкти (35)
Підписатись на новини
* Ви будете отримувати останні новини та оновлення з нашого сайту!