Закарпатця, який організував схему незаконного переправлення осіб через кордон, затримала міжвідомча група у складі співробітників головного оперативно-розшукового відділу та військовослужбовців відділу прикордонної служби «Яблунівка» Мукачівського загону спільно зі співробітниками СБУ та Нацполіції, за процесуального керівництва Закарпатської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони.

В рамках кримінального провадження, відкритого за ознаками вчинення кримінально правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, був затриманий 44-річний житель Хуста, який організував схему незаконного переправлення осіб через державний кордон. Закарпатець планував переправити в Румунію сімох чоловіків та отримати з кожного грошову винагороду у розмірі 10 тисяч доларів США.

До співпраці зловмисник залучив ще декілька осіб, які виконували його вказівки щодо підвезення та супроводу потенційних «клієнтів» до лінії державного кордону, відстеження руху прикордонних нарядів, вимагання коштів тощо.

Самого організатора затримали під час отримання ним від одного із «клієнтів» частини оплати за незаконне переправлення до Румунії. Вказаний факт у встановленому законодавством порядком задокументовано.

Закарпатця затримали у порядку ст. 208 КПК України. Наразі йому вже вручили повідомлення про підозру у вчиненні злочину. Якщо вину закарпатця доведуть у суді, йому загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дев’яти років.