Практика держлісгоспів області укладати договори на лісозаготівлю і трелювання зі своїми працівниками та підприємцями без техніки і заправляти їх пальним – залишається незмінною.
Ряд держпідприємств Закарпаття, а саме Рахівський, Міжгірський, Ясінянський, Хустський, Довжанський, Брустурянський та Берегівський держлісгоспи, за шість місяців дії воєнного стану, з 1 березня по 1 вересня 2022 року, уклали договори на надання послуг з лісозаготівлі на 54,9 млн гривень, та на надання транспортних послуг, зокрема з перевезення та трелювання деревини на суму 7,4 млн, пишуть Наші Гроші. За 10 днів вересня сумарна вартість укладених договорів зросла ще майже на 4,5 млн.
Найбільші суми договорів у Рахівського держлісгоспу – 18 млн гривень та майже 7,4 млн.
Дані з модуля аналізу публічних закупівель BI Prozorro, а також з аналітичної онлайн-система You control показують, що послуги з лісозаготівлі держлісгоспи закуповують, переважно, у родичів своїх працівників, пов’язаних з ними юросіб чи місцевих посадовців.
Так, отримувачем доходу від ТОВ «ЕВК», що надає послугу тому ж Рахівському держлісгоспу та інших ЛГ району, є лісничий ДП «Рахівське ЛДГ» Сергій Шутко. При чому лісозаготівельної техніки у власності не має ні він, ні ТОВ «ЕВК» та інші учасники компанії. З 2018 року на лісозаготівлі переважно у згаданому держлісгоспі, компанія виконала договорів на 20,7 млн гривень. Має активних договорів на суму майже 800 тис гивень. Фігурант судових справ у кримінальному провадженні щодо видачі ДФС України у Закарпатській області дозволів та сертифікатів нелегальним АЗС, і судових процесів у господарських судах як боржник за доставку митних вантажів.
Інше ПП «Мегора» належить дружині експрокурора Рахівського відділу Тячівської місцевої прокуратури Василя Сідея – Юлії Сідей. Жінка чинна депутатка Рахівської районної ради. Ні приватне підприємство, ні його дружина, ні сам експрокурор не володіють лісозаготівельною чи будь-якою іншою вантажною технікою. З 2013 року ПП має активних договорів з Рахівським держлісгоспом на майже 4 млн гривень.
Брустурянський держлісгосп з 2018 року закуповує лісозаготівельні послуги у своїх майстрів лісу Івана Золотаря та Золотаря Юрія, а також у ПП «ВІМ 2005», в якому Іван Золотар фігурує як учасник. Офіційно одна вантажівка, УРАЛ 375, є лише у Івана Золотара. На сьогодні активних договорів між підприємцями і держпідприємством заключено на 1,4 млн та на 682 тис гривень відповідно, з у ПП «ВІМ 2005» 3,4 млн.
Договори на лісозаготівлю зі своїми працівниками та їхніми родичами лісівники укладають не тільки під час війни. Так ДП «Ясінянське ЛМГ» у 2021 році, коли держпідприємство очолював Ігор Піпаш, купувало послугу у МПП «Міраж», що належить його рідному брату. Сума договорів у 2021-22 роках понад 1 млн гривень.
Ще один подібний підрядник – ПП «Пошук-ММ». Фірма належить Михайлу Муханюку, котрий до вересня 2021 року працював на підприємстві єгерем. З 2017 року держлісгосп заплатив за лісозаготівлю фірмі 1,28 млн гривень.
Майже усі договори на послуги з транспортування і трелювання лісу за згадані шість місяців укладав лише Рахівський держлісгосп. Серед орендодавців автотехніки вже згадане ПП «Мегора», яке не має власного автотранспорту та ФОПи Іван Гушал, Олеся Ворохта і Василь Зварич, які згідно даних онлайн-системи You control теж не мають у власності автотранспорту. Підприємець Гушал цьому держлісгоспу надає також послуги з лісозаготівлі.
Сума договорів, укладених з Іваном Гушалом з 2018 року 4,4 млн, з Олесею Ворохта з 2017 року – також 4,4 млн гривень, з Василем Зваричем 210 тис гривень.
Потреба в цих закупівлях виникає через брак у державних підприємствах власної техніки. Орендують не тільки вантажівки чи трактори, а і старі УАЗики по ціні, згідно умов договору, 715 гривень за одну машино/зміну.
Старі автівки лісівники не лише орендують, а і купують. Так у липні та серпні Рахівський держлісгосп уклав два договори на купівлю вантажівок ЗИЛ-131 за 68 тис гривень та ГАЗ-66 за 59 тис.
У той же час Рахівський, Брустурянський, Ясінянський та Хустський держлісгоспи, з 1 березня по 10 вересня 2022 року, уклали договорів на купівлю пального на суму 29,1 млн гривень, на купівлю запчастин (крім Ясінянського – ред.) – на 8,6 млн.
Схожі новини
Категорії
- Без рубрики (3)
- Медіа (16)
- Новини (2 332)
- Розслідування (27)
- Спецпроєкти (34)
Підписатись на новини
* Ви будете отримувати останні новини та оновлення з нашого сайту!