МОН продовжує співпрацю з громадськими проєктами та ініціативами з розвитку якісної та доступної освіти в усіх куточках України. Один із них — громадський проєкт «Змінотворці», безоплатна світоглядна система просвіти для підлітків віком від 14 років із сіл і невеликих містечок.

За участю міністра освіти і науки України Оксена Лісового, заступника міністра Андрія Сташківа та представників проєкту було укладено меморандум про співпрацю.

Ця ініціатива покликана розвʼязати проблему розриву в якості освіти між містами та селами, який підтверджують результати дослідження PISA. «Змінотворці» дають змогу молоді отримати базове розуміння основних сфер світобудови в комплексний і практичний спосіб.

Долучившись до ініціативи, підлітки 14–17 років отримають більше практичної інформації з різних галузей знань, зможуть визначити своє покликання, налагодити соціальні зв’язки з однолітками з усіх куточків України та отримати додаткові можливості для розвитку (стажування, стипендії тощо).

Зокрема в програмі:

  • безоплатні онлайн-курси за 12 напрямами: «Держава і політика», «Військова справа», «Бізнес», «Стосунки», «Здоров’я», «Медіа та інформація», «Технології», «Культура», «Мистецтво», «Економіка», «Довкілля», «Суспільство»;
  • офлайн-активності на території громади від викладачів проєкту, підприємців, політиків, митців;
  • формування та супровід спільноти однодумців після завершення програми.

Директори та викладачі шкіл, які прагнуть забезпечити більше можливостей для всебічного розвитку учнів, можуть долучитися до проєкту «Змінотворці». Для цього необхідно заповнити анкету за покликанням.

Саме такі спільні зусилля допоможуть подолати розрив у якості навчання та створити рівні можливості для всіх учнів незалежно від місця проживання.