Великолучківська громада отримає грант від ПРООН на створення Центру збору, перероблення та реалізації дикорослих рослин.

Європейська комісія та Програма розвитку ООН (ПРООН) оголосили про відбір 18 муніципалітетів з України та Молдови за результатами конкурсу на реалізацію місцевих ініціатив, спрямованих на відновлення місцевої економіки, в тому числі 13 муніципалітетів з України та 5 – з Молдови.

Про це повідомляє прес-служба ПРООН.

У списку ініціатив, що заплановано реалізувати у 2023 році знаходиться і проєктна пропозиція Великолучківської сільської ради .

За словами регіональної координаторки ПРООН у Закарпатській області Есми Умерової  для реалізації ініціатив в  Україні  у 2023 році були відібрані проєктні пропозиції, що направлені на підтримку дій місцевих органів влади з метою швидкого відновлення та довгострокового оновлення їхніх міст та громад, включаючи підтримку внутрішньо-переміщених осіб (ВПО)  та населення, що постраждало внаслідок війни в Україні.

«Великолучківська громада отримала унікальний шанс стати центром туристичної привабливості всього Закарпаття, а новостворений “Центр збору, перероблення та реалізації дикорослих рослин” може стати гарним прикладом для інших гірських громад, які багаті на ожину, чорницю, малину, гриби тощо і де проживають багато вимушених переселенців, які можуть бути залучені до збору, перероблення та реалізації дикорослих рослин», – розповіла Есма Умерова.

За грантові кошти на території громади планують  провести капітальний ремонт новоствореного “Центру збору, переробки та реалізації дикорослих рослин”, закупити та встановити необхідне обладнання, розробити брендування продукції й організувати низку різноманітних інтеграційних заходів.

До діяльності новоствореного “Центру збору, переробки та реалізації дикорослих рослин” буде залучено кілька поколінь, що об’єднає громаду. Безпосередньо  300 вимушених переселенців та 1600 осіб, серед яких мешканці громади, представники ОМС сусідніх громад та місцевого бізнесу будуть залучені до діяльності проєкту. Щодо фінансової складової, то бюджет проєкту становить понад 80 тисяч євро: 80% надає ПРООН, 20% співфінансування від Закарпатського Фонду підтримки підприємництва «ТЕС» Фонд»».