На Закарпатті стартував другий форум «Re:Open Zakarpattia», присвячений розвитку мультикультурних фронтирів України, соціальній згуртованості та протидії дезінформації.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив директор ГО «Інститут Центральноєвропейської стратегії», що є організатором форуму, Дмитро Тужанський.

«На Закарпатті стартував дводенний форум «Re:Open Zakarpattia». Це — незалежний дискусійний майданчик, створений для відвертої розмови офлайн та онлайн. Цьогорічний форум буде присвячений темі розвитку мультикультурних фронтирів України, соціальній згуртованості та протидії дезінформації», – пояснив Тужанський.

Відкрили форум панельною дискусією щодо західних мультикультурних фронтирів історик Ярослав Грицак, режисер, політичний в’язень Кремля Олег Сенцов, письменниця Оксана Забужко.

Читайте також: Перетворити Закарпаття на нову історію успіху України – завдання форуму Re:Open Zakarpattia

У перший день форуму запланована також hard talk з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою.

Цьогоріч, за словами Тужанського, під час дискусії фокусуватимуться на Закарпатті як фронтирі, який дозволяє будувати мости співпраці у будь-якому напрямку.

“Ми фокусуємося на Закарпатті як унікальному мультикультурному українському фронтирі в географічному центрі Європи, що дозволяє будувати ціннісні, логістичні, культурні та інші мости співпраці та порозуміння практично в будь-якому напрямку. Водночас ми не обмежуємося виключно одним регіоном, а намагаємося шукати точки дотику та перетину з іншими українськими мультикультурними фронтирами, як Буковина та Бессарабія, які тісно зв’язують Україну з її справжнім цивілізаційним домом – вільною спільною Європою” – сказав Тужанський.

Як повідомляється, у рамках дводенного форуму заплановано 10 панельних дискусій. Вони транслюватимуться наживо, як українською, так і англійською мовами в прямому ефірі на сторінці заходу у Фейбуці.