В головній читальній залі наукової бібліотеки УжНУ відбулася відкрита лекція про історію шлюбних процесів, що відбувалися між різними церковними конфесіями. Лекторка Марія Майороші поділилася власними історіями та спостереженями, а також розповіла, які труднощі були на шляху людей 20-30 років минулого століття, що бажали поєднатися у шлюбі сповідуючи різні релігії.
Створення нової сім’ї — сакральне дійство, для якого в кожного народу та віросповідання бувають власні традиції та прикмети. Але через велику кількість чинників і обставин, що сприяли змішуванню народів, з проблемою міжконфесійних шлюбів зіштовхнулися ще наші предки сотні років тому. Проте й досі це питання залишається актуальним.
Про особливості переходу між “церквами” та труднощі, з якими зіштовхувалися наші предки розповіла на відкритій лекції Марія Майороші, директорка Музею історії університету УжНУ. Захід відбувся в головній читальній залі Наукової бібліотеки УжНУ.
«Я, як історик, зазвичай хотіла б щоб традиції зберігалися, можливо, з якимись різноманіттями з нововведеннями, але щоб вони були. Щоб дитина, людина, яка формується знала своє минуле, своє коріння, й із цим йшла все життя. Але світ змінюється, і ми мусимо вміти адаптуватися», — говорить пані Марія.
Спікерка розповідає, що нашим предкам було не легко, часто питання різних віросповідань та конфесій поставало так серйозно, що парам не дозволяли одружуватись. А дітей, що народжувалися в «невінчаній» сім’ї називали незаконнонародженими.
«У 20–30 роках минулого століття на Закарпатті було багато течій, але можна виділити основні, які більш менш між собою співіснували. Це були греко католики, римо католики, православні, протестанти і, звичайно, люди, що сповідували іудаїзм. Тому весілля були традиційними в основному. Щоб ви розуміли, було дуже складно змінити конфесію. Раніше, щоб змінити віросповідання треба було письмово звернутися до свого пароха, чи яка б це віра не була. Потім це звернення мусили завізувати й відправити до Єпископа. Тобто це був цілий процес. Щоб ви розуміли, інколи людям було простіше просто не одружуватися, якщо це мав бути міжконфесійний шлюб», — розповідає Марій Майороші.
Більше про особливості зміни віросповідань на Закарпатті та перешкоди на цьому шляху дивіться у випуску “#Історія_ПравдаЄ| Майороші. Міжконфесійні шлюби на Закарпатті”.
Схожі новини
Категорії
- Без рубрики (3)
- Медіа (20)
- Новини (2 548)
- Розслідування (30)
- Спецпроєкти (35)
Підписатись на новини
* Ви будете отримувати останні новини та оновлення з нашого сайту!