Ідеться про відпочинок та оздоровлення пільгових категорій, дітей військовослужбовців, внутрішньо переміщених осіб на території області, як найбезпечнішого сьогодні регіону України, та за кордоном, кажуть у Закарпатській ОВА.

Для цього у бюджетах різних рівнів передбачено 15,7 млн грн. Водночас варто зазначити, що лише 11 громад запланували видатки для фінансування програм з оздоровлення та відпочинку дітей. Деякі передбачили кошти для забезпечення відпочинку понад 13 тисяч школярів у денних пришкільних таборах.

Закарпатські оздоровлювальні заклади приймають на відпочинок неповнолітніх вразливих категорій з усієї України, передусім дітей загиблих воїнів і військовослужбовців, які боронять нашу Батьківщину. Вже зараз такі групи за рахунок благодійних організацій перебувають на оздоровленні в закладах на Хустщині та Мукачівщині, де проходять також соціально-психологічну реабілітацію.
Крім того, діти, батьки яких загинули під час війни, зазнали важких поранень або зникли безвісти зможуть в супроводі дорослих безкоштовно оздоровитися у термальному комплексі «Косино».
Протягом літа діти військовослужбовців будуть відпочивати в Угорщині, Австрії, Латвії, Польщі. Всі витрати беруть на себе партнери. Станом на сьогодні 28 діток Героїв України вже відпочивають у Чехії.

У Закарпатській ОВА кажуть, що батьки, діти яких належать до пільгових категорій, можуть звернутися до органів соцзахисту за місцем проживання із відповідною заявою. З собою необхідно мати копії свідоцтва про народження дитини та документи, що засвідчують належність до пільгової категорії (наприклад, посвідчення тата-військовослужбовця).

РІО