Прокурори Ужгородської окружної прокуратури та Закарпатської обласної прокуратури скерували до суду матеріали щодо організованої групи з трьох осіб за фактами несанкціонованої зміни інформації, що оброблюється в автоматизованих системах, та підроблення офіційних документів (ч. 3 ст. 28 ч. 3 ст. 362, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України).

Встановлено, що організував злочинну оборудку головний інспектор відділу ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області. У якості пособників він залучив співробітника Закарпатської обласної фітосанітарної лабораторії та підприємицю – митного брокера.
Фігуранти видавали підроблені фітосанітарні сертифікати експортерам зерна за грошову винагороду. Без відбору зразків продукції вказували в документах дані про її відповідність вимогам і вносили все це до спеціалізованої інформаційної системи PHIS, доступ до якої є у співробітників Держпродспоживслужби.
Фігуранти діяли за попередньо узгодженим планом: митний брокер шукала клієнтів і переконувала їх за оплату пришвидшити процес отримання необхідного пакету документів. У подальшому дані щодо транспортних засобів і вантажу надавала співробітникам держустанов.
Правоохоронцям вдалося встановити майже сотню випадків видачі фальсифікованих таким чином фітосанітарних сертифікатів. Іноді транспорт із продукцією знаходився навіть за межами Закарпаття, однак у документах йшлося про нібито проведені обстеження вантажу та відбір зразків зернових на експертизу.
Досудове розслідування здійснювали слідчі Ужгородського районного управління поліції та СУ ГУНП в Закарпатській області за оперативного супроводу Управління карного розшуку Нацполіції Закарпаття.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.