Благодійний фонд «Cхід SOS» у співфінансуванні з міжнародними донорами сприяв створенню на базі колишнього психоневрологічного інтернату в селі Нересниця тимчасового помешкання для 36 осіб старшого віку, домівки яких були зруйновані внаслідок обстрілів на сході України. 

Проте ВПО так і не змогли поселитися в облаштованій будівлі. Досі очікують у транзитному шелтері в Дніпрі. Хоч за домовленостями Нересницька громада зобов’язалася обслуговувати заклад, а саме оплачувати комунальні витрати та зарплату соціальним працівникам. 

За інформацією координатора напрямку евакуації фонду «Схід SOS», Ярослава Корнієнка, депутати під час засідання селищної ради наразі відмовилися фінансувати, оскільки в громади немає таких надходжень, щоб утримувати притулок.

Василь Гасинець

“Більшість депутатів висловилися, що це великий фінансовий тягар для громади. Наразі проблема розв’язуються на рівні обласної військової адміністрації. Плануємо це питання вирішувати за програмою співфінансування з обласною радою. Громада готова прийняти ВПО, але поки намагаємося вирішити питання з фінансуванням”, – каже сільський голова Нересниці Василь Гасинець.