Громадська організація «Зберегти Пікуй» встановить три фотопастки на схилах гори Пікуй.

Проблема із джипінгом, квадроциклами, багі та ендуро мотоциклами в українських Карпатах, зокрема на горі Пікуй, що на межі Львівської та Закарпатської областей, має величезні масштаби. Як повідомила виданню ZAXID.NET керівниця організації Save Пікуй Наталія Вишневська, останній випадок, коли активістам довелося буквально фізично зупиняти сім ендуро, трапився 28 травня.
Відтак, активісти вирішили встановити фотопастки у заказнику «Пікуй». Поки ГО «Зберегти Пікуй» збирала гроші на фотопастку на рахунок організації, ще одну пастку прислали із Національного природного парку «Тузлівські лимани», що в Одеській області, а ще одну – передав громадський інспектор Державної екоінспекції у Закарпатській області, який не захотів себе називати.

«Три фотопастки – це значно ефективніше, ніж одна. Ми розмістимо їх в різних місцях, але не розголошуємо, де саме. Дані з фотопасток передаватимуться в Державну екологічну інспекцію та в Національну поліцію у Закарпатській області. Далі ефективність залежатиме від них – як вони виявлятимуть порушників і притягуватимуть їх до відповідальності», – каже Наталія Вишневська.