Згідно графічних даних з реєстру ОВД, які надало пов’язане із нардепом від «Батьківщини» Віталієм Даніловим ТОВ «АНТАРЕС-9», розвідувальні свердловини збираються бурити на березі Тиси та полях, де знаходяться приватні наділи селян.

Проєкт рішення, за яким Королівська селищна рада планує надати дозвіл ТОВ «АНТАРЕС-9» на виготовлення проектів землеустрою для оренди землі під газову свердловину, розміщений на офіційному сайті установи. Згідно документу, цільове призначення ділянки площею 0,01 га за межами села Гудя відноситься до «земель промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення»

27 жовтня цього року у реєстрі ОВД ТОВ «АНТАРЕС-9» розмістило повідомлення про планову діяльність що підлягає Оцінці впливу на довкілля для спорудження пошуково-розвідувальних свердловин №№ 3 та 4 Королівського родовища.

Спецдозвіл від Держгеонадр на георозвідувальні роботи з подальшим видобуванням нафти і газу на Королівське родовище газу загальною площею 45.20 кв.км фірма отримала у квітні 2019 року. Термін дії дозволу – 20 років.

Згідно графічними даних одна із запроєктованих свердловин знаходиться за кількасот метрів від річки Тиса. Інша на землях сільськогосподарського призначення і межує з людськими городами.

Крім того, зона планової діяльності межує із ділянкою річки Тиса площею, яку минулого року Постійний комітет Бернської конвенції вніс до Смарагдової мережі під реєстровим номером UA0000269. Загальна площа заповідної ділянки транскордонної річки 6044 га.

 

Дата громадських слухань поки що не відома.

ТОВ «АНТАРЕС-9» із статутним капіталом у 22 тис. гривень входить до груп «ВЄК Кепітал Партнерс» та «Групи Віталія Данілова та Сергія Пробилова» через АТ «ЗАКРИТИЙ НЕДИВЕРСИФІКОВАНИЙ ВЕНЧУРНИЙ КОРПОРАТИВНИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ФОНД «ВАЙТ РОК ІНВЕСТМЕНТС» та ТОВ «АЛЬТУМ КАПІТАЛ», які є засновниками цієї фірми.

Віталій Данилов – народний депутат 9-ого скликання від партії «Батьківщина» з Харкова. Бізнес-партнер по газовому бізнесу екснардепа Ігоря Котвіцького.

Також нардеп Данілов через ряд газовидобувних компаній пов’язаний із ексміністром МВС Арсеном Аваковим. Зокрема, обидва політики спільно володіють ТОВ «Енергія – 95», яке має дійсний спецдозвіл на видобуток природного газу з Денисівського родовища.