Посадовці Карпатського Національного парку привласнювали гроші туристів за сходження на Говерлу. Співробітники ДБР завершили досудове розслідування стосовно заступника директора Карпатського Національного природного парку та касира, які організували схему незаконного збагачення під час продажу квитків для сходження на Говерлу. Заступник директора парку взяв свого знайомого на роботу касиром із продажу квитків на туристичному маршруті під час підйому на Говерлу. Касир не видавав частину чеків туристам. Щодня він звітував керівнику про суми зібраної готівки і відвозив її в офіс.

Денний виторг становив щодня щонайменше 30 тисяч гривень. Найбільш “врожайним” був період з кінця серпня до початку вересня, коли багато груп піднімаються на Говерлу з нагоди Дня Незалежності України. Тоді ділки клали в кишеню по 50-60 тисяч гривень на день. Протиправна схема діяла з червня по жовтень 2023 року, – повідомили в ДБР. Експертизою було доведено, що таким чином фігуранти привласнили щонайменше 617 тисяч гривень.

Заступника директора та касира звинувачують у привласненні чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 4 ст. 191 КК України). Стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до восьми років. Заступника директора відсторонено від виконання обов’язків, а касира звільнено з роботи. Суд обрав їм запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

ДБР