Комітет Верховної Ради з питань свободи слова пропонує створити робочу групу та ввести кримінальну відповідальність щодо запобігання продажу фейкових журналістських посвідчень.
Про це йшлося 3 листопада на засіданні комітету під час розгляду питання порядку денного “Про запобігання продажу та подальшого незаконного використання журналістських посвідчень”.
“Я вважаю це явище ганебне, воно має бути зупинено. А ті, хто цим займається, мають бути покарані. Тому я пропоную … зробити окрему статтю кримінальної відповідальності щодо підробки журналістських посвідчень”, – сказав Шуфрич під час розгляду питання.
За словами Шуфрича, комітет співпрацює з комітетом із питань правоохоронних органів і “ми можемо стати співавторами закону”.
Після обговорення члени комітету вирішили звернутися до Національної спілки журналістів України та до Комісії з журналістської етики з проханням надати пропозиції для вирішення цього питання.
Як повідомляв ІМІ, 3 грудня 2020 року виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк дала коментар “Детектору медіа” до новини про продаж журналістських посвідчень ГО “Журналісти проти корупції”, яку очолює Сергій Кот. Новина з коментарем Романюк вийшла в цей день і на сайті ІМІ.
Сергій Кот поскаржився на ІМІ та “Детектор медіа” Комісії з журналістської етики, Незалежній медійній раді, Національній спілці журналістів України, Раді свободи слова та захисту журналістів при Президентові України та Комітету ВР з питань свободи слова.
29 грудня 2020 року КЖЕ оголосила публічний осуд головному редактору ІА “Журналісти проти корупції” Сергію Коту і вимагала припинити надавати за гроші статус журналіста особам, які не ведуть журналістської діяльності, та зупинити рекламну кампанію для залучення таких “журналістів”.
У свою чергу, Кот поскаржився до поліції після рішення КЖЕ від 29 грудня 2020 року.
21 січня 2021 року стало відомо, що Камінь-Каширський відділ поліції ГУ НП у Волинський області 31 грудня 2020 року відкрив кримінальне провадження за заявою очільника громадської організації “Журналісти проти корупції” Сергія Кота проти виконавчої директорки ІМІ Оксани Романюк. Кот звинувачує Романюк у “свідомо неправдивому повідомленні про злочин”.
24 січня 2021 року Медіарух закликав Національну поліцію невідкладно розслідувати дії ВГО “Журналісти проти корупції”, а також утриматися від переслідування активістів за коментарі в медіа.
26 січня 2021 року поліція Волинської області відкрила щодо голови КЖЕ Андрія Куликова кримінальне провадження за заявою головного редактора ІА “Журналісти проти корупції” та керівника ГС “Національна спілка незалежних журналістів України” Сергія Кота за ст. 171 (перешкоджання професійній діяльності журналістів), ст. 206 (протидія законній господарській діяльності) та ст. 355 (примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов’язань) Кримінального кодексу України.
27 січня 2021 року КЖЕ закликала Національну поліцію та Міністерство юстиції перевірити інформагентство та газету “Журналісти проти корупції”, ГС “Національна спілка незалежних журналістів України”, ІА “Таврія ньюс”, газету “Лига информ” та журнал “Business Компаньон” на предмет ознак підроблення документів, зловживання правами журналіста, отримання свідоцтва про держреєстрацію шляхом обману.
Після того як Романюк розкритикувала таку практику, з початку 2021 року на сайті “Журналісти проти корупції” стали з’являтися дискредитаційні матеріали щодо медіаекспертки, в яких її називають “грантожеркою” та вдаються до особистих образ. Переважно це передруки різних дискредитаційних текстів і відео за попередні роки.
У серпні 2021 року стало відомо, що поліція Волинської області закрила кримінальне провадження щодо голови КЖЕ Андрія Куликова, але провадження за заявою Кота – щодо керівниці ІМІ Оксани Романюк за критику аналогічної практики інформагентства – досі розслідується.
Схожі новини
Категорії
- Без рубрики (3)
- Медіа (19)
- Новини (2 489)
- Розслідування (27)
- Спецпроєкти (35)
Підписатись на новини
* Ви будете отримувати останні новини та оновлення з нашого сайту!