В крайній західній області України тривають кадрові ротації. Слідом за зміною керівника обласної прокуратури і обласного управління СБУ, змінили керівництво і на Закарпатській митниці.

Згідно інформації поширеної у Телеграм-каналі «Держмитслужба», виконуючим обов’язки начальника Закарпатської митниці замість Ігоря Безмсертного призначили Сергія Пасюка, керівника Донецької митниці. Офіційного підтвердження на ресурсах Держмитслужби чи Закарпатської митниці наразі немає.

Новий керівник Закарпатської митниці родом із Донецька. У митних органах працює з 1997 року. Був заступником начальника та начальником Донецької митниці ДФС, заступником начальника, тимчасовим керівником і керівником Азовської митниці. У 2020 році очолив Донецьку митницю Держмитслужби, яка наразі не працює.

У 2015 році як перший заступник начальника Донецької митниці ДФС пройшов перевірку відповідно до закону «Про очищення влади», згідно якої не підлягав люстрації.

У зв’язку із введенням в Україні воєнного стану та обмеженням доступу до публічної інформації, зокрема до реєстру декларацій НАЗК, статки посадовця та його родини перевірити неможливо. Наразі єдина доступна згадка про доходи та власність Сергія Пасюка датована 2016 роком.

Журналісти видання Insider пишуть, що єдиний і основний дохід сім’ї Пасюків за 2016 рік – це 143 тисячі 253 гривень зарплати на митниці. Доходів дружини Інни Громак та заощаджень митник не зазначав.

Станом на 2017 рік у його власності було чотири квартири в окупованому Донецьку, два гаражі та квартира у Маріуполі в іншому праві користування. Як повідомляють журналісти, одну квартиру дружина митника придбала в Донецьку в 2016 році, фактично на непідконтрольній території України.

Вказував у деклараціях два автомобілі – Honda CR-V (2011 року випуску) і Honda Jazz (2011 року випуску), отриману у власність в 2015 році.

Згідно даних аналітичної системи You control, у своїх останніх деклараціях Сергій Пасюк вказує, що володіє спільним майном із Інною Громак, Любов’ю Громак та Ігорем Громаком, а також Ксенією Пасюк та Ніною Пасюк. У декларації як членів родини митник вказує Інну Громак та Ксенію Пасюк. Станом на 20 липня 2022 року у власності митника та його родичів нерухомість і земля у Донецькій області та Києві.

Посадовці Донецької митниці потрапляли у корупційні скандали. Так у жовтні 2021 року СБУ викрила схему збагачення на розмитненні імпорту, через яку держбюджет недоотримав понад 1 млн гривень.