Сьогодні Президент Зеленський своїми Указами провів кадрову ротацію в управліннях Служби безпеки України у деяких областях країни.

Так, УСБУ в Закарпатській області відтепер очолює Євген Борзілов, який ще вчора займав аналогічну посаду в Полтавській області. Відповідно його попередника, Івана Рудницького, відправили на службу до Полтави.

Євген Вікторович Борзілов народився у місті Керч, Крим. З відкритих джерел та публікацій у ЗМІ відомо, що у 2014 році обіймав посаду заступника начальника Управління Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ. З 7 листопада 2019 по 19 липня 2022 очолював управління СБУ в Полтавській області.

У березні 2020 року після хвилі протестів у Нових Санжарах, де на обсервації перебували евакуйовані з китайського Уханя громадяни України, Зеленський вимагав знайти заміну Борзілову на посаді керівника СБУ у Полтавській області.

Згідно даних аналітичної системи You control, Борзілов член президії Полтавської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства “Динамо” України (ПОО ФСТ “Динамо” України). Також він притягався до адміністративної відповідальності за кермування авто у стані алкогольного сп’яніння.

З інформації у судових документах відомо, що посадовець відмовився від “проходження огляду на стан сп’яніння у встановленому законом порядку”, до суду не з’являвся і визнаний “винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП”. Проте тією ж постановою його одразу звільнили “від адміністративної відповідальності у зв’язку з закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності”.

Новий керівник закарпатського СБУ прописаний у Полтаві. Має у власності автомобіль TOYOTA RAV4 2014 року впуску і нерухосімть у Полтаві та в селі Петропавлівська Борщагівка, що в передмісті Києва.

Дружина Євгена Борзілова Наталія, з 2016 по 2019 рік працювала головним спеціалістом у різних департаментах Мінагрополітики, у 2020 році – головним спеціалістом в управлінні по роботі з персоналом у Міністерстві охорони здоров’я.

Як стверджували полтавські ЗМІ у 2019 році, контррозвідка для Євгена Борзілова справа сімейна. Його батько, уродженець Волгоградської області Російської Федерації, колишній військовий-контррозвідник.

У розпал російсько-української війни Віктор Борзілов залишався активним користувачем російської соцмережі «Одноклассники», де публікував світлини зі своїми родичами. Зокрема і з сином, який на той час вже був посадовцем Служби безпеки України.

Євген Борзілов з батьком

Євген Борзілов з дружиною Наталією