Італійська щоденна газета “La Stampa” на першій шпальті випуску за 8 червня, розмістила фото української дівчини на фоні зруйнованої харківської школи підписавши його як “Валері, що танцює серед маршів”.

Саме в ці дні українські діти мали святкувати останній дзвоник та випускний.

16-річна харків’янка Валерія сфотографувалася у червоній випускній сукні на фоні своєї школи №134, яку зруйнували росіяни ракетним ударом 27 лютого 2022 року. Фотографією та гіркими словами дівчини поділилася у Facebook її тітка, Ганна Епішева.

Саме це фото взяла на сфою першу шпальту “La Stampa”, розмістивши поряд одне з найвідоміших фото в’єтнамської війни “Напалмова дівчина”. 8 червня 1972 року його зробили західні журналісти, щоб показати світу жахи війни у В’єтнамі.

9-річна дівчинка яку впізнали як Фан Тхі Кім Фук, зрештою пережила травму. Частково це сталося завдяки фотографу Associated Press Ніку Уту, який допомагав дітям після того, як зробив культовий знімок. Через п’ятдесят років після того доленосного дня пара все ще перебуває у постійному контакті та використовує свою історію, щоб пропагувати мир.

Рідкісні фотографії розповідають історію чорношкірих солдатів Громадянської війни в Америці.

“Я ніколи не забуду цей момент”, – сказала Фук у відеодзвінку з Торонто, де вона зараз живе.

Село її дитинства Транг Банг, розташоване менш ніж за 30 милях на північний захід від Сайгона (нині місто Хошимін), було окуповано комуністичними військами з півночі країни. Згідно з звітом New York Times того часу, південнов’єтнамська армія витратила три дні, намагаючись витіснити їх та відкрити найближче шосе. Того ранку південні ВПС направили гвинтові літаки Skyraider, щоб скинути на позиції противника напалм — речовину, яка викликає сильні опіки та прилипає до цілей. Бомби скинули на храм, у якому ховалось селяни, серед яких була і 9-річна Фан Тхі Кім Фук.

Підпис фото із Фан Тхі Кім Фук “Я, яка була напалмовою дівчиною”.