30 серпня в капличці ужгородського замку відбулася зустріч із волонтерами Спеціального підрозділу “Kraken” відділу ЦВС – J9  та Гуманітарного Центру Харківщини, основними завданнями яких є допомога цивільним та військовим.

Відомо, що підрозділ “Kraken” – це військове формування, яке було засноване після 24 лютого ветеранами полку “АЗОВ” і базувалося воно саме  в Харкові.

Дмитро Твердохліб та Антон Бондарев, представники й засновники волонтерського руху, розповіли про місто Харків, яке впродовж 6 місяців повномасштабної війни потерпає від рук «російського миру».

«Ідея заходу в тому, щоб в живу, а не з телевізорів розповісти і показати, що відбувається на сході та на півдні країни; там, де йдуть активні бойові дії чи взагалі на прифронтових територіях», – розповідає Дмитро Твердохліб.

Про усі події волонтери розповідали на прикладі міста Харків, яке постійно страждає від обстрілів: «Ми хочемо актуалізувати це питання, тому що в тилу вже багато людей забули про те, що у нас йде війна».

Харківчани з болем у серці розповідали про зруйновані історичні та житлові будинки, безкінечну та щоденну кількість цивільних смертей:

«Харків, одне із найчарівніших місць України, щодня стікає кров’ю. Кожного дня гинуть люди. Зараз нам дуже важливо постійно доносити біль, який відчуває наше місто», – зазначає Антон Бондарев.

Учасники бесіди поділилися власними історіями та розповіли про важливість подібних зустрічей:

«Така інформація та заходи є важливими для тих людей, які досі не розуміють всього масштабу. Особливо це стосується жителів заходу, які, на щастя, не зазнали того жаху, який відчули люди зі сходу країни. Я маю друга з Харкова, який служить в ЗСУ і те, що він розказує про події в місті – словами описати неможливо», – розповідає Анна-Марія, учасниця зустрічі.

Дії військових – це надія для тих, хто в тилу. А робота та підтримка в тилу – це стимул для військових. І навіть якщо на заході України активні бойові дії не ведуться, ми повинні пам’ятати, вірити та підтримувати кожного, хто захищає нашу землю від ворогів.