Учасників національного мультитестуєдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування в екзаменаційних центрах контролюватимуть за допомогою технічних пристроїв.

Відповідний наказ затверджений Міністерством освіти і науки України спільно з Міністерством внутрішніх справ.

Зокрема, в екзаменаційних центрах будуть використані ручні металодетектори, системи відеоспостереження та пристрої дистанційного моніторингу.

Металодетектори під час проведення зовнішнього оцінювання будуть використовувати для перевірки учасників.

До проведення перевірки будуть залучені поліцейські підрозділи, які виконуватимуть охоронні функції в пунктах тестування.

Відмова учасника від проходження поверхневої перевірки або відмова учасника показати, на що спрацював металодетектор, призведе до вимоги учаснику залишити пункт тестування.

Системи відеоспостереження та пристрої дистанційного моніторингу забезпечуватимуть дистанційне спостереження за аудиторіями та коридорами пункту тестування, діями учасників і персоналу, а також запис відеоінформації, що надходить від пристроїв відеофіксації, встановлених у пункті тестування.

Зберігання записів з відеоінформацією має забезпечити регіональний центр оцінювання якості освіти. Строк зберігання відеоінформації становить не менше трьох місяців із дня завершення відповідного відеозапису.

Водночас відеоінформацію, розглянуту на засіданні регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти, будуть зберігати не менше одного року, а відео, розглянуте на засіданні апеляційної комісії при УЦОЯО – не менше п’яти років.

Передавання відеоданих має відбуватися в режимі реального часу з дотриманням законодавства про захист персональних даних.

Osvita.ua