Сімнадцять людей протягом доби потребували допомоги медиків через ожеледицю на дорогах Ужгорода. Загалом понад пів сотні людей звернулися до міського травмпункту за добу. Про це 29 грудня Суспільному розповів травматолог відділення екстреної медичної допомоги міської лікарні Анатолій Дідківський.

На проспекті Свободи в Ужгороді гуляє з двома дітьми Тетяна Лемещенко.

“Дуже важко, дуже слизько, а коли йдеш з візочком – це просто катастрофа, — каже жінка. — І дитина скаче отак, і я отак ковзаюсь. Тому дуже треба з цим щось робити, а особливо у віддалених районах, наприклад, як БАМ або Новий район, або навіть тут, у центрі – жах, що твориться, тому треба щось робити”.

Вулицею Грибоєдова біля міської лікарні разом із чоловіком йде на медичні процедури Тетяна Надія. Жінка приїхала з Німеччини.

“Я вже не перший рік в Ужгороді, тут постійно така ситуація з дорогами, — сказала Тетяна. — Вчора я впала: до речі, одразу після процедур. Я носитиму з собою в кишені пісок або каміння, щоб посипати перед собою, тому що неможливо взагалі ходити. Зараз я взяла з собою чоловіка, щоб він мене провів, тому що якщо я знову впаду, то зміст ходити на процедури?”.

Через ожеледицю до травмпункту міської лікарні за добу звернулися 17 людей, — каже травматолог відділення екстреної медичної допомоги міськлікарні Анатолій Дідківський.

“В них переважно травми це – променево-зап’ясний, гомілково-ступневий та кульшовий суглоб, — пояснив лікар. — Людям надали допомогу, кого потрібно було – госпіталізували на оперативне лікування, але в основному перебуватимуть на амбулаторному лікуванні. Їм надали допомогу у знеболенні”.

Наразі в Ужгороді головні дороги, площі та пішохідні частини очищує від снігу та посипає протиожеледною сумішшю підрядна організація «КШЕП», з якою департамент міської інфраструктури уклав угоду, — розповідає начальниця управління житлового господарства Олександра Турянчик.

“Що стосується самих тротуарів, які є суміжними до суб’єктів господарювання, то очищення цих територій від снігу та ожеледиці здійснюється цими суб’єктами власними силами: укладаються відповідні угоди з підрядниками або обслуговуючими іншими організаціями. Посипка внутрішньоквартальних проїздів проводять управителі або голови ОСББ, які здійснюють правління на даних територіях”, — пояснила почадовиця.

За словами Олександри Турянчик, для посипання доріг протягом зими в Ужгороді підготували 140 тонн солі та 500 кубометрів піску.