Це інструмент електронної фіксації перебування затриманих під контролем поліції

На нараді в поліції Закарпаття 19 листопада обговорили впровадження системи “Custody Records” в підрозділах поліції Ужгорода, Хуста та Тячева для ще більшого захисту прав людини. Про це Depo.Закарпаття повідомили у відділі комунікації поліції Закарпатської області.

До кінця року планується впровадження системи у трьох підрозділах Головного управління Національної поліції в Закарпатській області: в Ужгороді, Хусті та Тячеві.

Сама система “Custody Records” є інструментом електронної фіксації перебування затриманих під контролем поліції. Фіксація буде розпочинатися з моменту фактичного затримання людини, доставлення у підрозділ поліції, ізолятор тимчасового тримання та перебування там до конвоювання в слідчий ізолятор.

Крім цього, таке перебування в правоохоронних органах передбачатиме можливість спілкування зі спеціалістами центрів надання безоплатної вторинної правової допомоги та інспекторами з дотримання прав людини. Це дає можливість захистити права не лише затриманих, але й правоохоронців, адже система завжди буде важливим доказом законних дій працівників поліції.

Варто відзначити, що окрім відеофаксації, формуватиметься і досьє затриманої особи. Це дасть можливість вираховувати всі проблемні моменти та можливі ризики у поведінці особи.