Закарпатський апеляційний суд залишив під вартою 34-річного чоловіка, котрий до смерті побив свою 10-річну падчерку.

Нагадаємо, трагедія сталася 2 жовтня у селі Паладь-Комарівці, що неподалік Ужгорода. Матеріали справи свідчать, що того дня підвечір обвинувачений повернувся додому напідпитку і затіяв сварку з дружиною. В домі на той час перебувало четверо малолітніх дітей. Найстарша з них – 10-річна Майя – не витримала скандалу і заявила, що йде до свого рідного батька. Однак вітчим затягнув падчерку до кімнати, де спочатку наносив дитині удари по всьому тілу кулаками та ногами, а коли та впала на підлогу – дерев’яною ніжкою від стола. Від нанесених тілесних ушкоджень дівчинка померла. До речі, 2 листопада Майї мало виповнитися 11 років.

Наступного дня чоловіка затримали та повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого п.2 ч.2 ст.115 КК України – умисне вбивство малолітньої дитини. За цей злочин передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років, або довічне позбавлення волі.

Ужгородський міськрайонний суд взяв чоловіка під варту на 60 днів без можливості внесення застави. Розглянувши клопотання адвоката про застосування більш м’якого запобіжного заходу, колегія суддів залишила ухвалу слідчого судді без змін. Рішення мотивоване тим, що підозрюваний вчинив особливо тяжкий злочин, тож із метою уникнення кримінальної відповідальності може переховуватися від органів досудового розслідування та суду, незаконно впливати на свідків тощо, тобто існують ризики його протиправної поведінки, передбачені ч.1 ст.177 КПК України.

Приймаючи рішення, апеляційний суд взяв до уваги і той факт, що злочин було скоєно в стані алкогольного сп’яніння.

Пресслужба Закарпатського апеляційного суду