До суду скеровано обвинувальний акт щодо трьох членів ОЗГ за фактом знущання та незаконного позбавлення волі по відношенню до інших осіб.

За даними слідства, у складі організованої групи підозрювані запустили в Ужгороді реабілітаційний центр, який діяв більше двох років без ліцензії та належної реєстрації. Клієнтами центру були люди із алкогольною чи наркотичною залежністю.

У центрі, облаштованому в орендованому будинку, силою утримували осіб під приводом лікування. “Пацієнти” перебували під постійною охороною, були позбавлені можливості та користуватися мобільними телефонами та бачитися з рідними, не мали можливості вийти за межі будинку. В іншому випадку, до них застосували різного виду покарання, тиск, зв’язували та вводили невідомі медичні препарати.

Під час обшуків в установі знайшли чоловіка зі зв’язаними кінцівками, який вже був у непритомному стані. На місце терміново викликали швидку, хворого госпіталізували. Також встановлений факт утримання силою протягом двох тижнів у центрі закарпатця із двостороннім запаленням легенів. Медичну допомогу чоловік отримав вже коли стан став критичним.

Центр отримував за реабілітаційні послуги по 10-15 тисяч від родичів “пацієнтів”.

Згідно санкції за ч. 3 ст. 146 КК України протиправні дії караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.