Державна екологічна інспекція у Закарпатській області притягла двох посадових осіб Баранинської сільської ради Баранинської ТГ до адміністративної відповідальності за ст.153 КУпАП.

Факт порушення вимог природоохоронного законодавства було зафіксовано в ході обстеження місця рубки чотирьох дерев породи липа поблизу супермаркету «АТБ» на території Баранинської територіальної громади. Адже посадовими особами Баранинської сільської ради не надіслано запит до Інспекції щодо можливості участі держінспектора в роботі комісії, не направлено акт обстеження зелених насаджень. Вищезгаданою сільською радою не видавався ордер на видалення зелених насаджень. Окрім того, видалення дерев згідно акту обстеження визначено за адресою с. Баранинці, а фактично проведено на землях Великолазівської сільської ради.


На час проведення огляду місця вирубки встановлено, що дерева вирубані, а пні від зрубаних дерев викорчувані. Відсутність пнів від зрубаних дерев унеможливлює встановлення розміру завданої шкоди, оскільки відповідно до постанови Кабінету Міністрів України розмір шкоди, заподіяної внаслідок знищення зелених насаджень встановлюється за фактичними замірами дерев у корі біля шийки кореня.
Для подальшого розслідування справи матеріали скеровано до Ужгородського РУ поліції ГУНП в Закарпатській області.