За І квартал 2023 року закарпатські митники оформили майже 32,7 тис митних декларацій, з яких у режимі імпорт – 18,5 тис, експорт – 13,7 тис та транзит – 614 МД.

Загальна вартість імпорту за січень-березень п.р. становила понад 19,1 млрд грн, що на 63%  більше, ніж за аналогічний період 2022 року (7 млрд грн).

Найбільше імпортували в Україну: Угорщина (11,8 млрд грн); Чехія (10,2 млрд грн); Словаччина (4,6 млрд грн); Італія (1,9 млрд грн); Іспанія (1,5 млрд грн) та інші.

Серед основних імпортних товарів були: засоби наземного транспорту, електричні машини та обладнання, їх частини; апаратура для  запису або відтворення звуку; телевізійна апаратура; реактори ядерні, котли, машини, обладнання і механічні пристрої; їх частини; прилади та апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, хірургічні; різноманітна хімічна продукція, пластмаси, полімерні матеріали та вироби з них; чорні метали, тощо.

Загальна вартість експорту за вказаний період становила 8,8 млрд грн, що на 29% більше, ніж за аналогічний період минулого року (6,2 млрд грн).

Найбільше експортовано товарів в: Угорщину (7,3 млрд грн); Італію (3,1 млрд грн); Німеччину (2,7 млрд грн); Словаччину (1,1 млрд грн); Австрію (понад 1 мдрд грн), Польщу (844 млн грн) та ін.

Основними експортними товарами за І кв п.р. були: зернові; насіння і плоди олійних рослин, інше насіння, плоди та зерна; технічні або лікарські рослини; солома і фураж; деревина і вироби з неї, деревне вугілля; меблі; постільні речі, матраци, матрацні основи, диванні подушки та аналогічні набивні речі меблів, світильники; жири та олії тваринного або рослинного походження, готові харчові жири, воски; реактори ядерні, котли, машини, обладнання і механічні пристрої; їх частини; їстівні плоди та горіхи; шкірки цитрусових або динь, вироби з чорних металів, алкогольна та безалкогольні напої, оцет та ін.

До слова, у зоні діяльності Закарпатської митниці нині акредитовано 6 297 учасників ЗЕД. Із них впродовж січня-березня 2023 р. здійснювали зовнішньоторговельні операції 1179 підприємств. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року відбулось збільшення кількості акредитованих суб’єктів ЗЕД на 816 підприємств (5 481 суб’єкт ЗЕД).

Закарпаття онлайн