З початку року кіберфахівці Управління СБУ попередили більше 60 кібератак та кіберінцидентів на інформаційні системи органів державної влади та об’єкти критичної інфраструктури

Зокрема йдеться про:

  • інтеграцію шкідливого програмного забезпечення з метою перерозподілення серверних ресурсів та блокування їх роботи;
  • розсилання на електронні скриньки повідомлень з вкладеннями, які містять шкідливі програмні коди з метою отримання віддаленого доступу до комп’ютерів;
  • завантаження шкідливого програмного забезпечення, що дає можливість віддаленого доступу до системи;
  • розсилку посилань на «фішингові» веб-ресурси;
  • надсилання «спуфінгових» повідомлень, що можуть використовуватися для відслідковування користувачів.

Упродовж року СБУ систематично блокувала діяльність інтернет-агітаторів, які поширювали через соціальні мережі заклики до порушення територіальної цілісності нашої країни та захоплення державної влади.
Зокрема, за завданням своїх «кураторів» ворожа агентура проводила спеціальні інформаційні операції, спрямовані на розхитування суспільно-політичної обстановки на Закарпатті.
За матеріалами СБУ одного з таких пропагандистів уже засуджено за злочини проти держбезпеки України.
6 іноземцям, причетним до діяльності на шкоду інформаційній безпеці нашої держави, СБУ заборонила в’їзд в Україну.
Разом з тим, кіберфахівці СБУ не допустили завдання економічних збитків державі на суму майже 5 млн грн на закупівлі ноутбуків для обласних навчальних закладів.
За викритими фактами тривають комплексні заходи для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до злочинів проти державної безпеки України.