З початку квітня 2024 року розмір деяких соціальних виплат, пов’язаних із зайнятістю, зміниться відповідно до узгодження з мінімальною зарплатою.

Про це повідомляють в Урядовому порталі.

З 1 квітня 2024 року, згідно з Законом про Державний бюджет України на 2024 рік, мінімальна зарплата у країні становитиме 8 тис. гривень. Це призведе до зміни розміру деяких соціальних виплат, пов’язаних із зайнятістю, які узгоджені з мінімальною зарплатою. Це вплине на розмір компенсаційних виплат роботодавцям.

Компенсації роботодавцям за працевлаштування

  • розмір компенсації для осіб з інвалідністю, учасників бойових дій, тих, хто має менше 5 років до виходу на пенсію за віком, а також для безробітних громадян, які зареєстровані як безробітні протягом більше ніж 1 місяць, тепер складатиме 8 тис. грн.
  • компенсація за працевлаштування молоді, яка зареєстрована як безробітна й має вік до 25 років і менше ніж 12 місяців страхового стажу, а також для осіб, звільнених із строкової військової/альтернативної служби, на перше робоче місце, зросте до 4 тис. грн.
  • компенсація за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час дії воєнного стану з 1 квітня 2024 року становитиме 8 тис. грн.

Компенсації за оплату праці та допомога у разі часткового безробіття

компенсація витрат роботодавця на оплату праці працівників, працевлаштованих за направленням центрів зайнятості, зросте до 16 000 грн.

розмір допомоги по частковому безробіттю у розрахунку на одного працівника або ФОПа збільшився до 4000 грн.

максимальний розмір оплати праці за участь у суспільно-корисних роботах теж зросте і з 1 квітня становитиме 12 000 грн за місяць.

“З початку 2024 року компенсаційними програмами Київського МЦЗ скористались 295 столичних роботодавців, які отримали виплати на суму понад 7 млн грн”, – зазначають в Держслужбі зайнятості.

ШоТам